پروژه تبدیل فاضلاب شهری به سوخت گاز طبیعی تجدید پذیر در پورتلند
پروژه تبدیل فاضلاب شهری به سوخت گاز طبیعی تجدید پذیر در پورتلند

پروژه تبدیل فاضلاب شهری به سوخت گاز طبیعی تجدید پذیر در پورتلند

شهر پروتلند که بزرگترین شهر ایالت اورگن ایالات متحده محسوب می شود، روشی غیر معمول را برای جایگزینی سوخت های فسیلی پیشنهاد داده است؛ تبدیل پسماند متان حاصل از فاضلاب های شهری به گاز طبیعی تجدیدپذیر و به این ترتیب کامیون های آینده با کمک فضولات شهری حرکت خواهند کرد.

پروژه تبدیل فاضلاب شهری به سوخت گاز طبیعی تجدید پذیر در پورتلند

پروژه تبدیل فاضلاب شهری به سوخت گاز طبیعی تجدید پذیر در پورتلند

موتورهای دیزلی در سراسر دنیا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و کارکردهایی همچون جابه جایی بار، تجهیزات تولید انرژی و تولید برق دارند. اما از طرفی همین موتورهای دیزلی یکی از بزرگترین عوامل تولید آلودگی های محیط زیستی هستند. طبق پژوهش های صورت گرفته، آلاینده های حاصل از موتورهای دیزلی را مرتبط با شیوع سرطان، بیماری های قلبی عروقی، مشکلات تنفسی و تغییرات جهانی اقلیم و آب و هوا دانسته اند. علاوه بر اینها، سوخت این موتورها از منابع تجدیدناپذیر تامین می شود. تمام موارد بالا جزو دلایلی بوده اند که شهرهایی مانند پورتلند به فکر جایگزین هایی پاک تر و سازگار با محیط زیست است که از لحاظ پایداری نیز در سطح مطلوبی قرار داشته باشند.

در اوایل ماه میلادی جاری، انجمن شهری پورتلند، پروژه بازیافت متان را متفقا تایید کردند، پروژه ای که منجر به جایگزینی ۱٫۳۴ میلیون گالن سوخت دیزل – هرگونه سوخت مایع که درموتورهای دیزلی بکار می رود – در سال شده و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان ۲۱ هزار تن در سال می شود. علاوه بر این بنا به گزارش منتشر شده، این پروژه منتج به تامین درآمدی حدود ۳ میلیون دلار در سال می شود که در عین حال در مقایسه با استخراج گاز طبیعی، تاثیرات مخرب کمتری بر محیط زیست دارد.

به گفته Nick Fish، یکی از اعضای این پروژه، آنها در حال خلق روشی سه سر برد در سه مقوله درآمد، فعالیت های دوستدار محیط زیست و هوایی پاک تر هستند. او همچنین اضافه کرد: «گاز طبیعی تجدیدپذیری که در طی این پروژه تولید خواهد شد، کاملا بومی بوده و می توان آن را محصولی فرعی از پسماندهای به جا مانده از هر خانواده پورتلندی دانست، پسماندهایی که هم اکنون هدف گذاری جدیدی برای آنها صورت گرفت است».

البته پورتلند اولین شهری نیست که از پسماندهای فاضلاب شهری به عنوان جایگزینی برای منابع انرژی تجدیدناپذیر استفاده می کند. در سال ۲۰۱۱، شهر نیویورک توانست ۱٫۳ میلیارد گالن فاضلاب روزانه خود را به بایوسالید تبدیل کند. همچنین از فضلاب شهری برای تولید آب آشامیدنی استفاده شده که بیل گیتس نیز آن را چشیده است.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *