رونمایی فورد از اولین ماشین پلیس هیبریدی
رونمایی فورد از اولین ماشین پلیس هیبریدی

رونمایی فورد از اولین ماشین پلیس هیبریدی

وقتی به ماشین های پلیس فکر می کنیم، اغلب خودروهایی قدرتمند و بزرگ که مصرف انرژی بالایی دارند در ذهن تصویر می شوند. چنین تصوری از ماشین های پرمصرف پلیس احتمالا با معرفی ماشین پلیس های هیبریدی کمپانی خودروسازی فورد، برای همیشه تغییر خواهند کرد؛ Ford Police Responder Hybrid Sedan.

در حال حاضر اکثر خودروهای پلیسی که در ایالات متحده وجود دارند ساخت کمپانی فورد بوده و سهم بازار این کمپانی خوروسازی برابر ۶۳ درصد است. انتظار می رود که با استفاده دپارتمان های پلیس شهری از خودوری Police Responder Hybrid Sedan بتوان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف سوخت را کاهش داد. میزان مصرف سوخت ماشین هیبریدی Sedan در استاندارد آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده موسوم به EPA مقدار ۳۸ مایل در هر گالن یا ۱۶٫۱۵ کیلومتر در هر لیتر (به ازای هر ۱۶٫۱۵ کیلومتر تنها یک لیتر سوخت مصرف می کند) عنوان شده که این میزان مسافت طی شده به ازای هر گالن تقریبا دو برابر میزان مسافت طی شده خودروهای پلیس کنونی است. این خودروی هیبریدی دارای موتور چهار سیلندر چرخه اتکینسون با حجم ۲ لیتر به همراه یک موتور الکتریکی و باتری لیتیوم-یونی است.

ماشین های پلیس معمولا دارای زمان های بیکاری بالایی بوده و بنابراین باتری لیتیوم-یونی بکار برده شده در این خودرو کمک بسیاری به این قضیه کرده و زمان های اجرای موتور را کاهش داده و تقریبا ۰٫۲۷ گالن در هر ساعت در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد کرد.

هم اکنون خودروهای هیبریدی فورد در حال آماده سازی ورود به ناوگان پلیس شهرهای لس آنجلس و نیویورک بوده و فورد امیدوار است تا در تابستان آینده عرضه آن به سایر شهرها را آغاز کند.

منبع: inhabitat

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *