ویدیو جدیدی از اپل پارک گرفته شده توسط پهپاد
ویدیو جدیدی از اپل پارک گرفته شده توسط پهپاد

ویدیو جدید گرفته شده از اپل پارک با کمک پهپاد؛ مراحل پایانی عملیات ساخت و نزدیک بودن زمان بازگشایی

Matthew Roberts، فیلمسازی که از پهپاد برای تولیدات خود استفاده می کند، به تازگی ویدیوی جدیدی لوکیشن اپل پارک منتشر کرده که در آن روند پیشروی و پیشرفت عملیات ساخت مقر جدید کمپانی اپل نمایش داده شده و با توجه به این ویدیو، مشخص است که تا زمان بازگشایی و بهره برداری از این پروژه زمان زیادی باقی نمانده است.

اپل به طور رسمی در ماه فوریه گذشته نام اپل پارک را برای مقر جدید خود انتخاب کرده و مراحل ساخت آن نیز طی هفته های بعد از این رونمایی، پیشرفت سریعی داشته است. طبق ویدیوی اخیر منتشر شده، نصب پنل های خورشیدی بر روی سقف ساختمان سفینه فضایی مانند مرکزی تقریبا مراحل پایانی خود را طی می کند، اما فضای باز اطراف آن هنوز نیاز به عملیات های عمرانی بسیاری دارد.

طی هفته های گذشته، طراحی و ایجاد فضاهای سبز در هر نقطه از اپل پارک در حال انجام بوده و میزان درخت های خریداری شده توسط اپل برای این کار به اندازه ای زیاد بوده که سایر کمپانی های را با کمبود مواجه کرده است. در ویدیو بالا مشخص است که هنوز هم زمان زیادی برای به اتمام رسیدن کار ایجاد فضاهای سبز اطراف این سفینه فضایی لازم است، فضای سبزی که در نهایت شامل ۹۰۰۰ راس درخت بومی و مقاوم در برابر خشکسالی می شود.

ادامه مراحل ساخت برخی از ساختمان های فرعی و همچنین ایجاد فضای سبز اطراف آنها در تابستان و پس از نقل مکان اولین گروه از کارکنان و پرسنل اپل به ساختمان اصلی اپل پارک پیگیری خواهد شد. همچنین با وجود اینکه برخی ساختمان های کناری سازه اصلی مانند پارکینگ به طور کامل ساخته شده اند، اما هنوز برخی از آنها هنوز تکمیل نشده اند، مانند تالار کنفرانس جدید که به افتخار و یاد بنیانگذار اپل «تئاتر استیو جابز» نام گذاری شده است.

پس از اینکه نقل مکان کارکنان و پرسنل به اپل پارک آغاز شود، تخمین زده می شود که حدود ۶ ماه طول بکشد تا تمام پرسنل که حدود ۱۳ هزار نفر هستند، به طور کامل به محل جدید انتقال یابند.

منبع: macrumors

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *