پروژه جمع سپاری هفته: چراغ ترمز هوشمند ارتباطی Cosmo جهت متصل شدن به کلاه ایمنی موتورسواران
پروژه جمع سپاری هفته: چراغ ترمز هوشمند ارتباطی Cosmo جهت متصل شدن به کلاه ایمنی موتورسواران

پروژه جمع سپاری هفته: چراغ ترمز هوشمند ارتباطی Cosmo با قابلیت اتصال به کلاه ایمنی موتورسواران + ویدیو

بار دیگر مطابق هفته های گذشته به برترین و داغ ترین پروژه جمع سپاری هفته که کمپین جذب سرمایه آنها در وب سایت های کراودفاندینگ کیک استارتر (Kickstarter) و ایندیگوگو (Indiegogo)  قرار داده شده می پردازیم. در دو سایت نام برده شده نسبت به جذب سرمایه جمعی برای تامین مالی پروژه هایی خلاقانه و نوآور اقدام می شود و حامیان مالی پروژه ها پس از به واقعیت پیوستن ایده مطرح شده، در ازای کمک مالی خود، امتیازات ویژه ای را به تناسب نوع پروژه دریافت خواهند کرد که برای مثال حامیان پروژه های فناوری و تکنولوژی، می توانند محصولات تولید شده را با قیمت کمتری خریداری کرده و یا لایسنس آن را با تخفیفی مناسب تهیه کنند.

در این لینک می توانید برترین پروژه های جمع سپاری را که پیش از این در تِک ویترینو به آنها پرداخته شده را مشاهده کنید.

پروژه این هفته گجتی است که به واسطه آن امنیت موتورسواران دوچندان شده و باعث می شود تا از خطرات احتمالی بی شماری که موتورسواران با آنها مواجه هستند، کاسته شود. چراغ ترمزی هوشمند و ارتباطی که قابلیت متصل شدن به هر نوع کلاه ایمنی ای را دارد و با کمک آن می توان به هنگام موتورسواری هشدارهای لازم را به رانندگان سایر وسایل نقلیه را به صورتی فعالانه تر و هوشمندانه تر داد.

استفاده از موتورسیکلت و موتورسواری همواره از جذابیت بالای برخوردار بوده و تداعی کننده حس آزادی و رهایی بی وصفی است، اما در عین حال با خطرات بسیاری نیز همراه است که همیشه ناشی از عدم دقت خود موتورسوار نبوده و بعضا دلیل اصلی آن سایر رانندگان وسایل نقلیه هستند و به همین خاطر است که بیشتر موتورسواران از لباس های شب رنگ، چراغ های بیشتر و بوق هایی بلندتر استفاده می کنند.

حال با کمک چراغ ترمز هوشمند Cosmo می توان موتورسواری ایمن تری را تجربه کرد، این چراغ قابلیت اتصال به هر نوع کلاه ایمنی را داشته و به راحتی می توان آن را به بدنه پشتی کلاه ایمنی چسباند.

هدف اصلی از طراحی این وسیله، روشن شدن آن به هنگام کاسته شدن از سرعت موتور بوده که این کار با استفاده از ژیروسکوپ بکار برده شده در آن انجام می شود، به این معنا که از جاذبه زمین و اینرسی کمک می گیرد و بنابراین به قابلیت تشخیص لحظه ترمز کردن را نیز دارد. به گفته تیم طراح و سازنده Cosmo، این چراغ ترمز در هر بار شارژ می تواند تا ۸ ساعت بدون وقفه کار کند.

اما کمک به هرچه قابل روئت تر بودن موتورسواران تنها بخشی از قابلیت های در نظر گرفته شده برای این گجت می باشد. گجت هوشمند Cosmo قادر به تشخیص تصادفات رانندگی بوده و به هنگام بروز چنین اتفاق ناگواری سریعا به یک اپلیکیشن طراحی شده برای آن که از قبل بر روی اسمارت فون کاربر نصب شده ، لینک می شود و در سریع ترین زمان ممکن برای موتورسوار توسط هشداری که به سرویس های امداد جاده ای ارسال می کند، درخواست کمک می کند. محل وقوع حادثه نیز در صورتی که فرد تصادف کرده قادر به پاسخگویی به مرکز امداد نباشد، از طریق GPS به آنها ارسال خواهد شد. تمام این عملیات در عرض ۳ دقیقه انجام خواهند شد و همچنین موتورسوار می تواند شماره تلفن یکی از مخاطبان خاص را برای برقراری تماس با او به هنگام وقوع حادثه انتخاب کند.

کمپین مربوط به تامین مالی جمعی این چراغ ترمز ارتباطی Cosmo در وبسایت کیک استارتر قرار داده شده و عرضه آن از ماه جولای و با قیمت تنها ۱۰۸ دلار آغاز خواهد شد.

منبع: androidauthority

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *