ساخت خانه ای ۶ هزار و ۸۰۰ دلاری از بلوک های آجری بازیافتی در عرض تنها ۵ روز
ساخت خانه ای ۶ هزار و ۸۰۰ دلاری از بلوک های آجری بازیافتی در عرض تنها ۵ روز

ساخت خانه ای ۶ هزار و ۸۰۰ دلاری از بلوک های آجری بازیافتی در عرض تنها ۵ روز

شاید در نگاه اول و با مشاهده تصاویری که در ادامه آورده شده، باور این موضوع سخت باشد، اما باید اذعان داشت که این سازه را واقعا میتوان انقلابی در صنعت ساختمان سازی دانست. این خانه ۴۰ متر مربعی از آجرهای پلاستیکی بازیافتی ساخته شده، آجرهایی که شبیه به لگو است. هزینه ساخت این خانه ۶۸۰۰ دلار بوده و توسط یک تیم چهار نفره در عرض تنها ۵ روز ساخته شده است. اعضای این تیم برای پاسخ به چالش انتقال مواد ساختمانی لازم برای ساخت خانه مورد نظرشان در کلمبیا، اقدام به استفاده از پلاستیک های بازیافت شده کردند. به این ترتیب در نتیجه همکاری این تیم با آرشیتکتی به نام Óscar Méndez، توانستند آجرهایی را متشکل از پلاستیک های بازیافتی تولید کنند، آجرهایی که می توان از آنها در مناطقی که دسترسی به آنها با سختی همراه بوده استفاده کرد و همچنین هزینه ساخت آنها نیز مقرون به صرفه است.

درست است که استفاده از پلاستیک های نو در ساخت این آجرها راحت تر است، اما به منظور رعایت ملاحظات زیست محیطی، این تیم از پلاستیک های بازیافت شده استفاده کرده اند.

برای ساخت این آجرها، پس از جمع آوری پلاستیک از بازیافت کننده ها و کارخانه ها، این پلاستیک ها ذوب شده و سپس در فرمت و قالب مورد نظر ریخته می شوند تا فرم بگیرند. این پلاستیک ذوب شده دارای خواصی چون عایق بودن، مقاوم در برابر اشتعال و همچنین مقاوم در برابر زلزله هستند.

پس از آغاز به کار کردن کمپانی این چهار نفر در سال ۲۰۱۱، اکنون این شرکت با داشتن ۱۵ نفر نیرو توانسته ساخت سرپناه هایی موقت برای ۴۲ خانواده بی خانمان را در کلمبیا به اتمام برسانند. ضمن اینکه اخیرا مبلغ ۳۰۰ هزار دلار توسط The Chivas Venture به آنها اعطا شده تا بتوانند روش خود را در مقیاس جهانی گسترش دهند.

منبع: inhabitat

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *