قطار شهری سانفرانسیسکو از انرژی 100% تجدیدپذیر تغذیه می شود
قطار شهری سانفرانسیسکو از انرژی ۱۰۰% تجدیدپذیر تغذیه می شود

قطار شهری سانفرانسیسکو از انرژی ۱۰۰% تجدیدپذیر تغذیه می شود

به زودی سیستم حمل و نقل BART شهر سانفرانسیسکو از انرژی ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر تغذیه خواهد شد و به این ترتیب مسافران این شهر با استفاده از این ناوگان رضایت خاطر بیشتری در خصوص کاهش انتشار گاز گلخانه ای کربن دی اکسید خواهند داشت.

پیش از این، هیئت مدیره این ناوگان حمل و نقل شهری، سیاست پورتفولیوی الکتریکی را به تصویب رسانده اند، سیاستی که در طی آن تا سال ۲۰۲۵، نیمی از انرژی مورد نیاز این سازمان از منابع تجدید پذیر تامین خواهد شد و در ادامه و در سال ۲۰۴۵، انتظار می رود که ۱۰۰ درصد انرژی لازم برای این سیستم قطار شهری از انرژی پاک و تجدیدپذیر تامین شود.

از آنجایی که مصرف سالانه انرژی این سیستم تقریبا ۴۰۰،۰۰۰ مگاوات ساعت می باشد که معادل با مصرف انرژی شهری کوچک همانند Alameda است، اجرای این سیاست و نتایج حاصل از آن پیامدها و تاثیرات بسیاری برای کل منطقه خواهد داشت.

در حال حاضر این سیستم از منابع انرژی تجدیدپذیر متنوعی شامل انرژی خورشیدی، بادی و تسهیلات کوچک هیدروالکتریک تامین می شود.

منبع: inhabitat

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *