اپل واچ جدید به میلیون ها دیابتی کمک می کند تا به راحتی قند خون خود را اندازه گیری کنند
اپل واچ جدید به میلیون ها دیابتی کمک می کند تا به راحتی قند خون خود را اندازه گیری کنند

اپل واچ جدید به میلیون ها دیابتی کمک می کند تا به راحتی قند خون خود را اندازه گیری کنند

افراد دیابتی لازم است تا در طول روز چندین مرتبه میزان قند خون خود را اندازه گیری کرده تا در صورت لزوم انسولین دریافت کنند. سنجش قند خون نیز با استفاده از سوزن کوچکی انجام می گیرد که با ایجاد نیشتری کوچک در بدن، مقدار کمی از خون فرد را برای قرار دادن روی نوار تست و سپس وارد کردن این نوار به دستگاهی به نام گلوکومتر آماده می کند – گلوکومتر میزان قند خون را مورد سنجش قرار می دهد. این روش علاوه بر دردناک بودن تا حدودی نیز روشی هزینه بر محسوب می شود، چراکه نوارهای تستی که خون فرد روی آنها قرار داده می شوند، یک بار مصرف هستند.

تلاش های قبلی پژوهشگران به منظور ساخت گلوکومتری غیر تهاجمی با شکست مواجه شده است. در حقیقت دستگاه های ساخته شده درنهایت دارای دقت کافی نبوده اند و در نتیجه ریسک به خطر انداختن جان افراد مصرف کننده را بالا می برد. در این بین اما کمپانی اپل، برای پیدا کردن روشی کارا به منظور ساخت دستگاهی دقیق که سطح گلوکز خون انسان را بدون نیاز به نمونه خون او اندازه گیری کند، سخت در تلاش بوده است. با توجه به وجود ۳۰ میلیون دیابیتی تنها در ایالات متحده، پرداختن به چنین موضوعی قطعا سودآوری فراوانی برای اپل به دنبال خواهد داشت. این غول دنیای تکنولوژی بر این باور است که توانسته راه حلی برای سنجش قند خون بدون نیاز به نمونه خون را بیابد که در طی آن تنها با ردیابیِ بخش خاصی از بدن، این کار انجام خواهد شد.

این مانیتور گلولز می تواند در داخل یک بند ساعت قابل تعویض قرار داده شود. این بندها قادر به اضافه کردن برخی ویژگی های جدید به اپل واچ خواهند بود – بدون بالا بردن هزینه پرداخت شده برای خود ساعت. مجهز کردن اپل واچ به مانیتور گلوکز می تواند به اپل این اجازه را بدهد تا تاییده سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) را برای چنین قابلیت جدیدی دریافت کند. سایر بندهای هوشمندی که اپل طراحی کرده است شامل بندی با یک دوربین داخلی و بندی با یک باتری پک می شود که مدت زمان شارژدهی باتری دستگاه را افزایش می دهد.

گفته می شود که هنوز قابلیت های زیادی وجود دارد که می توان به ساعت های هوشمند و ازجمله آنها اپل واچ ها اضافه کرد. در این بین قابلیت ها و ویژگی هایی که با سلامت کاربر ساعت در ارتباط هستند، از اهمیت زیادی برخوردار هستند که قطعا استقبال فراوانی نیز از آنها خواهد شد؛ به طور مثال مانیتور میزان خواب فرد. ضمن اینکه اپل در صدد است تا در سری ۳ اپل واچ های خود پشتیبانی از اتصال LTE را در نظر بگیرد.

انتظار می رود که تا اواخر سال جاری از اپل واچ های سری ۳ رونمایی شود و اگر تمام برنامه ریزی های اپل درست پیش برود و بتوان سنجش قند خون را تنها با نگاه کردن به نمایشگر ساعت انجام داد، به طور قطع میزان فروش این دستگاه بسیار بالا خواهد بود، مخصوصا اگر اپل بتوان حمایت سازمان های درمانی را جلب کند، این میزان قطعا شگفت انگیز خواهد بود.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *