احتمال متوقف شدن تولید تبلت های iPad mini اپل
احتمال متوقف شدن تولید تبلت های iPad mini اپل

احتمال متوقف شدن تولید تبلت های iPad mini اپل

طبق گزارشات رسیده اخیر، اپل در حال برنامه ریزی برای متوقف ساختن خط تولید تبلت های آیپد مینی خود است، تبلت های ۷٫۹ اینچی که از سال ۲۰۱۲ به بازار معرفی شده اند و با وجود اینکه در حال حاضر شاهد نسل چهارم آنها – iPad mini 4 – هستیم، اما می توان گفت بروزرسانی های عمده و چشمگیری از سال ۲۰۱۵ در آن دیده نشده است.

به گزارش منبعی نزدیک کمپانی اپل، خط تولید تبلت آیپد مینی به دلیل حجم بالای درخواست برای سایر محصولات اپل و همچنین نیاز به صرف انرژی بالا برای آنها و همچنین با توجه به آمار فروش مربوط به این این تبلت که به وضوح نشاندهنده عدم محبوبیت و اقبال به چنین دستگاهی است، در حال متوقف شدن است.

این تبلت از لحاظ اندازه بین آیفون ۷ پلاس ۵٫۵ اینچی و آیپد ۹٫۷ اینچی (شامل نسخه Pro) می شود. برخلاف سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و بخش عمده ای از سال ۲۰۱۴ که هیچ نوع آیفون ۵٫۵ اینچی ای در بازار وجود نداشت، وجود آیپد مینی در حال حاضر چندان معنا پیدا نمی کند و مشخص است که کاربران کمتری به استفاده از تبلت های مینی تمایل دارند (خصوصا وقتی که قیمت این نوع تبلت ها چندان هم ارزان نباشد).

در حال حاضر و تا زمانی که اظهار نظری رسمی از طرف اپل منتشر نشود، اطلاع دقیقی در خصوص زمان واقعی توقف فروش iPad mini 4 وجود نداشته و همچنین چندان مشخص نیست که هم اکنون خط تولید این محصول متوقف شده است یا نه.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *