پتنت های ثبت شده اپل برای نمایشگر بدون حاشیه و طراحی دکمه تاچ آیدی بر روی صفحه نمایش
پتنت های ثبت شده اپل برای نمایشگر بدون حاشیه و طراحی دکمه تاچ آیدی بر روی صفحه نمایش

پتنت های ثبت شده اپل برای نمایشگر بدون حاشیه و طراحی دکمه تاچ آیدی بر روی صفحه نمایش

هم اینک با توجه به تمامی شایعات و گمانه زنی هایی که در خصوص آیفون بعدی اپل وجود داشته، می توان گفت که اطلاعات کامل و قابل اطمینانی در مورد این دستگاه گردآوری شده – البته باید این نکته را در نظر گرفت که هنوز مشخص نشده که نام نهایی این دستگاه آیا آیفون ۸ است یا خیر و چه چیزی جذاب تر از اینکه بدون دانستن نام آیفون بعدی، مشخصات فنی کامل آن فاش شده است. امروز دو پتنت تقریبا مهم را به ثبت رسانده که بیانگر نمایشگر بدون حاشیه و edge-to-edge و همینطور اسکنر اثر انگشتی قرار گرفته در داخل نمایشگر است. سوالی که با انتشار خبر ثبت این دو پتنت مطرح می شود، این است که آیا در آیفون پرچمدار ۲۰۱۷ اپل شاهد نمایشگرهایی این چنینی خواهیم بود یا خیر؟

در جواب باید عنوان داشت که هنوز هیچ منبع خبری ای از کمپانی اپل، به بروز چنین اتفاقی به طور واضح اشاره نکرده اما شواهد بسیاری در تایید آن وجود دارد. تصاویر پتنتی که امروز انتشار یافته نشاندهنده ی بدنه ای کلی از یک دستگاه بدون نام است که بر ویژگی های خاص لبه های اطراف نمایشگر تمرکز دارد. نام واقعی این پتنت «کاهش نواحی حاشیه ایِ یک دستگاه» نام دارد که البته در آن به حذف این حاشیه ها اشاره نشده و همانطور که در متن آن آمده است، از پنل هایی منحنی شکل تشکیل شده که فضاهای غیر کاربردی آن حذف شده اند.

در مورد سنسور تاچ آیدی نیز، مدت هاست که این غول دنیای تکنولوژی درگیر ساخت نمایشگری مجهز به سنسور اثر انگشت است. پتنت دوم ثبت شده ی اپل بیانگر طرحی برای هرچه راحت تر کردن روند احراز هویت در دستگاه های الکترونیکی است. تکنولوژی بکار رفته برای اجرای این ایده، بسیار جالب توجه است، حسگر اثر انگشت در سطح نمایشگر قرار نداشته و اطلاعات ورودی برای رسیدن به پنل سنسور باید که در قسمت های دیگر دستگاه مورد پردازش قرار بگیرند.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *