تصمیم سونی بر عدم تولید گوشی های میان-رده با هدف تمرکز بر بازار گوشی های پرچمدار و بالا-رده
تصمیم سونی بر عدم تولید گوشی های میان-رده با هدف تمرکز بر بازار گوشی های پرچمدار و بالا-ردهتصمیم سونی بر عدم تولید گوشی های میان-رده با هدف تمرکز بر بازار گوشی های پرچمدار و بالا-رده

تصمیم سونی بر عدم تولید گوشی های میان-رده با هدف تمرکز بر بازار گوشی های پرچمدار و بالا-رده

به تازگی کمپانی سونی اعلام داشته که قصد خارج شدن از بازار گوشی های میان-رده پریمیوم را دارد. این دسته از گوشی ها شامل دستگاه هایی با خصوصیات تقریبا نزدیک به پرچمداران می باشند، با این تفاوت که قیمت در نظر گرفته شده برای فروش آنها، به نسبت معقول تر و مناسب تر است. گوشی هایی از برند سونی که سال گذشته معرفی شده اند و در این دسته قرار می گیرند شامل Sony Xperia X و Sony Xperia X Compact می شوند. از آنجایی که این گوشی های فاقد مشخصات حقیقیِ یک پرچمدار هستند، فروش چندان خوبی را تجربه نکرده اند بطوریکه فروش این دو دستگاه در کشور ژاپن توانسته بود ۸۵ درصد از میزان درآمد مورد انتظار را تولید کند.

روز گذشته این کمپانی عنوان داشت که از این به بعد تنها گوشی های پرچمدار و مدل های میان رده ای چون Xperia XZ Premium و Xperia XZs را برای بازار بالا-رده و مدل هایی چون Xperia XA1 و XA1 Ultra را برای بازار میان-رده تولید خواهد کرد. همچنین این کمپانی با هدف متمایز کردن محصولات اکسپریای خود از گوشی های سایر کمپانی ها، تصمیم به معرفی و استفاده از تکنولوژی های منحصر به فردی گرفته که در از بین آنها می توان به ویژگی هایی چون سیستم دوربین Motion-eye با قابلیت فیلمبرداری فوق اسلوموشن ۹۶۰ فریم در هر ثانیه اشاره کرد. همچنین نمایشگر ۴K HDR که برای اولین بار در گوشی Xperia XZ Premium استفاده شده و دارای قابلیت استریم کردن و دانلود کردن محتواهای ۴K HDR را از Amazon Prime Video دارد.

سونی همچنین اقدام به معرفی مدل کسب و کار آینده خود کرده که در طی آن این کمپانی امیدوار است تا گوشی های جدید اش بتوانند درصد بیشتری از بازار جهانی اسمارت فون ها را به خود اختصاص دهند که برای محقق ساختن آن، برنامه هایی برای خارج کردن سریع مدل های قبلی خود از بازار و جمع آوری موجودی های قدیمی از بازار را دارد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *