ال جی و سرمایه گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه تولید پنل OLED؛ تلاش این شرکت برای دستیابی به ۵۰% از ظرفیت تولید حال حاضر سامسونگ
ال جی و سرمایه گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه تولید پنل OLED؛ تلاش این شرکت برای دستیابی به ۵۰% از ظرفیت تولید حال حاضر سامسونگ

ال جی و سرمایه گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه تولید پنل OLED؛ تلاش این شرکت برای دستیابی به ۵۰% از تولید حال حاضر سامسونگ

در سال ۲۰۱۷، تولید پنل های OLED مورد نیاز برای اسمارت فون ها، تبدیل به کسب و کاری بسیار سودمند شده است. در حال حاضر، سامسونگ با داشتن سهم باورنکردنیِ ۹۵ درصدی در بازار این نوع پنل ها، پیشروی مسلم این حوزه محسوب می شود. اما به تازگی به نظر می رسد که رقیب اصلیِ کره ایِ این برند، یعنی ال جی، تصمیماتی جدی برای ورود به این بازار پر سود دارد.

گزارشی جدید و جذاب از این کشور کره ای به گوش می رسد که طبق آن کمپانی ال جی در حال برنامه ریزی برای انجام سرمایه گذاری ای عظیم برای ساخت کارخانه ای جدید با هدف تولید پنل های OLED بکار رفته در اسمارت فون هاست. برنامه ریزی های اولیه این شرکت، ساخت تسهیلاتی برای تولید پنل های OLED بکار برده شده در تلویزیون ها را مدنظر قرار داده بود، اما بالا رفتن تقاضای این نوع پنل ها از طرف کمپانی های گوشی سازی، سبب شد تا ال جی در برنامه های خود تجدید نظر کند. طبق گزارش منتشر شده از ET News مبلغی معادل ۳٫۵ میلیارد دلار از طرف ال جی برای سرمایه گذاری در این حوزه ترتیب داده شده و اتمام ساخت این کارخانه طبق برنامه زمانی صورت گرفته، سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ عنوان شده است.

همچنین ظرفیت تولید هدف گذاری شده برای این کارخانه به طرز جاه طلبانه ای ۶۰ هزار واحد نمایشگر OLED نسل ششم در هر ماه در سال ۲۰۱۹ عنوان شده است. علاوه بر این، به واسطه وجود دو خط تولید، ظرفیت تولید این نوع نمایشگرها افزایش نیز پیدا خواهد کرد، بطوریکه تا قبل از سال ۲۰۲۰، به مقدار کل ۱۲۰ هزار واحد در هر ماه برسد. برای مقایسه این ظرفیت تولید می توان به این نکته اشاره کرد که این رقم تقریبا برابر با نصف ظرفیت تولید حال حاضر Samsung Display می باشد.

شایعات عنوان شده در خصوص دلایل برنامه های افزایش ظرفیت تولید سریع از طرف ال جی بیانگر این موضوع هستند که این برند خواهان جذب اپل به عنوان مشتری پنل های OLED خود است. همانطور که احتمالا درخبرها دنبال کرده اید، گمانه زنی های بسیاری در رابطه با تصمیم اپل به استفاده از این نوع پنل ها به جای LCD در آیفون های خود را دارد و درحال حاضر تنها تولید کننده OLED سامسونگ می باشد که با حجم تقاضای بالایی مواجه است. گفته می شود که قراردادی دو ساله به ارزش ۹ میلیارد دلار برای تولید و تامین این نوع نمایشگر بین ساسمونگ و اپل بسته شده است. علاوه بر اینها، خود ال جی نیز قصد استفاده از این نوع نمایشگر را در گوشی های جدید خود داشته که احتمالا با مدل V30 این روند شروع خواهد شد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *