ادوب اسکن

“Adobe Scan” برنامه ای برای اسکن جزوات و تبدیل آن به متن قابل ویرایش

شرکت Adobe اخیرا اپلیکیشنی را ارائه کرده که با استفاده از آن می توان اسناد و مدارک را اسکن و ویرایش کرد.

این برنامه که با نام Adobe Scan معرفی شده است، پس از عکسبرداری از متن و یا سند، قابلیت شناسایی نوشته را نیز داشته و می تواند در کمتر از چند ثانیه، سند را چاپ و یا به متن دیجیتالی تبدیل نماید.
بر خلاف بسیاری از برنامه های OCR که همان قابلیت شناسایی مطالب را دارا می باشند، این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته شده است. همچنین هیچگونه علامت گذاری و یا Watermark در چاپ و ثبت سند، به کار نمی رود که این امر برای ثبت صفحات و جزوات بسیار بهینه می باشد.
با افزایش کیفیت دوربین های گوشی های هوشمند، دیگر نیازی به اسکن مدارک و اسناد، با دستگاه های بزرگ و غیر قابل حمل نیست. می توان به راحتی از مطالب عکس برداری کرد و آن را به فرمت فایل PDF ذخیره نمود.
این قابلیت شاید برای بسیاری از کاربران به خصوص دانشجویان ارزشمند باشد؛ چرا که پس زمینه عکس برداری، به طور مثال میز کار و یا خطوط نا موزون صفحه در این برنامه حذف می شوند و جزوات به شکلی خودکار تشخیص داده می شوند. و در صورت شناسایی متون انگلیسی داخل عکس، آن را به متن قابل ویرایش تبدیل می کند.
این برنامه لبه های هر سندی را تشخیص داده و تصاویر را تصحیح و تمیز می کند. پرسپکتیوی که در عکس ایجاد شده را رفع می کند، سایه ها را حذف کرده و پس از شناسایی تصویر متن نوشته شده را تشخیص و ثبت می کند.

“Adobe Scan” برنامه ای برای اسکن جزوات و تبدیل آن به متن قابل ویرایش

اسکن ها به فایل های ادوبی با فرمت PDF تبدیل شده که می توان در این متون به جستجو، ویرایش و علامت گذاری بخشی از متون پرداخت و آن را با کاربران دیگر به راحتی به اشتراک گذاشت.
Bryan Lamkin معاون اجرایی و مدیر کل رسانه های دیجیتال در کمپانی ادوبی، اعلام کرد برنامه “Adobe Scan به منظور اسکن و چاپ مهمترین اسناد و مدارک طراحی شده است و از مدت ها پیش برای رایانه های شخصی این محصول را عرضه کردیم.

عملکرد این دستگاه به صورتی است که ابتدا توسط دوربین داخلی از مدارک موجود عکسبرداری می شود و  سپس بخش مربوطه و لازم راه به صورت هوشمند تشخیص و جدا سازی می کند. و در آخر فایل را به صورت PDF ذخیره می نماید.

گفتنی است این برنامه توسط تکنولوژی پردازش تصویر به نام Adobe Sensei طراحی و ساخته شده است و تمامی اسکن ها در برنامه Adobe Document Cloud به راحتی قابل ذخیره سازی می باشند.

“Adobe Scan” برنامه ای برای اسکن جزوات و تبدیل آن به متن قابل ویرایش

Adobe Sign که پروژه بعدی این کمپانی است، به منظور ثبت امضا های دیجیتال و به کار گیری آن در ایمیل ها در دست بررسی می باشد.

منبع: macrumors

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *