قابلیت پخش تصاویر متحرک (GIF) توسط برنامه فیسبوک

قابلیت پخش تصاویر متحرک (GIF) توسط برنامه فیسبوک

استفاده از فرمت تصاویر GIF در بسیاری از رسانه اجتماعی پیاده سازی و بهره گیری شد و اکنون این قابلیت به قدری محبوبیت یافته که جایگزین ایموجی ها نیز شده است.

اخیرا حالت جدید GIF که پیش از این، در برنامه هایی چون اینستاگرام و تلگرام، وجود داشت، در بخش دوربین برنامه فیسبوک راه اندازی شد و از این رو اشتراک این تصاویر جایگزین بسیار مناسبی برای نوشتن جملات و متن های طولانی شده است.
از طرفی فیسبوک هدف اضافه کردن این امکان را، راهی برای بیان بهتر احساسات کاربران در فضای مجازی اعلام کرده است.

تصاویر متحرک gif در فیسبوک

قابلیت پخش تصاویر متحرک (GIF) توسط برنامه فیسبوک

عدم امکان بارگذاری تصاویر متحرک که پیش از این، در فیسبوک فراهم نبود، در ماه گذشته، به مناسبت ۳۰ اُمین سالگرد تولد فرمت GIF برای برنامه فیسبوک، در نظر گرفته شد.

کاربران می توانند از افکت ها و فریم هایی که عموما در دوربین های تلفن های هوشمند موجود است استفاده کنند که البته تصاویر Gif را می توان در آن ذخیره کرد و در بخش نظرها (Comment)، در قسمت پروفایل و یا Story فیسبوک نیز استفاده کنند.
همچنین می توان این تصاویر را توسط Messenger و همچنین WhatsApp که اکنون متعلق به فیسبوک است، ارسال کنید.

حالت جدید گیف توسط Matt Navarra کارگردان Next Web در دوربین فیسبوک به کار گرفته شد و تنها قادر به ضبط تصاویر در مدت زمان کوتاه می باشد.
گفتنی است هم اکنون این ویژگی تنها در اپلیکیشن IOS یافت شده و هنوز در قالب نسخه اندرویدی پیاده سازی نشده است. امید است که به زودی این قابلیت در صفحه رسمی این رسانه اجتماعی نیز قرار گیرد.

تصاویر متحرک gif در فیسبوک

قابلیت پخش تصاویر متحرک (GIF) توسط برنامه فیسبوک

منبع: gadgets.ndtv

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *