اندروید O

به زودی اندروید O در اکثر گوشی های گوگل

همچنان خبرها و شایعات بسیاری از ارائه سیستم عامل جدید به نام اندروید O انتشار می یابد. اما معرفی کامل آن در دو یا سه هفته آینده، بر این شایعات پایان می بخشد. تا پیش از آپدیت جدید اندروید، نوقا که آخرین نسخه این سیستم عامل است بر روی بسیاری از گوشی های هوشمند نصب شده و امید است که با معرفی نسخه جدید اندروید، این سیستم عامل به تکامل و بهبودی برسد.
پیش از این قابلیت های جدید اندروید O را در مطلب (نگاهی به قابلیت های جدید نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید O) بیان کرده ایم و در حال حاضر بسیاری از کاربران برای به روز رسانی و به کارگیری آن در گوشی های هوشمندشان هیجان زده هستند.

همچنان نام دقیقی از این سیستم عامل فاش نشده است اما احتمال می دهیم اسامی Orio  یا Onions در نامگذاری آن استفاده شود.

باید توجه کرد که همواره آپدیت جدید، در مقایسه با نسخه پیشین، از پیچیدگی تنظیمات و منو های تو در تو کم کرده و تلاش نموده نسخه ای ساده تر، متناسب با زندگی روزمره و نیاز کاربران عرضه نماید.

شاید بتوان ویژگی مهم این آپدیت را، بهبودی در نوتیفیکیشن ها و منو تنظیمات آن در نظر گرفت، چرا که نظم خاصی در منو آن، پیاده سازی شده است.
وظایف چند گانه و قابلیت های تصویر در تصویر در این سیستم عامل کاربردی تر است. از این رو می توان در هنگام مکالمه، به تماشای ویدئو پرداخت و یا در برنامه یادداشت ها و تقویم جستجو کرد.
در صورت فعال بودن قابلیت تصویر در تصویر، ویدیوها و دیگر نرم‌ افزارهای سازگار با آن به ‌صورت یک پنجره‌ ی کوچک شناور درمی ‌آیند و بر روی بخش ‌های دیگر قرار می ‌گیرند.

اندروید O

همچنین در بخش نوتیفیکیشن ها قابلیتی به اسم اعلان ها اضافه شده که با لمس چند ثانیه ای آن، اعلان های مخصوص نرم افزار را مشاهده خواهیم کرد. و با استفاده از دکمه Snooze می توان آن را به تعویق انداخت.

اندروید O

شرکت گوگل در برخی گوشی های اندروید، از سیستم عامل N بهره برده است و همچنین اعلام کرده که گوشی هایی چون : نکسوس ۶ پی، نکسوس ۵ ایکس، پیکسل، پیکسل XL، نکسوس پلیر و پیکسل C با اندروید جدید سازگاری دارند. از این رو کاربران به راحتی می توانند نسخه آزمایشی آن به نام: بتای اندروید O را در گوشی های یاد شده، نصب کنند.

زمان عرضه این آپدیت در اوایل و یا نیمه های ماه آگوست پیش بینی شده که البته کاربران گوشی های پیکسل این به روز رسانی را کمی زود تر دریافت خواهند کرد. توصیه می شود در مورد نصب اندروید O، تا زمان معرفی کامل این سیستم عامل صبر کنید و با دید بازتری تصمیم بگیرید.
چراکه این نسخه جدید، از باگ و خطاهای امنیتی فراوانی برخوردار است که با گذر زمان و انجام آزمون و خطا، به پایداری کامل خواهد رسید.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *