قلعه فریزر اسکاتلند - Fraser Castle
قلعه فریزر اسکاتلند - Fraser Castle

قلعه فریزر اسکاتلند قلعه ای تسخیر شده توسط ارواح

در گوشه و کنار دنیا قلعه های زیادی وجود دارند که در عین شکوه و زیبایی، اسراری خاص و منحصربفرد نیز در هر یک از آنها جاریست. در این مقاله قصد داریم به کشور اسکاتلند سفر کرده و یکی از عجیب ترین قلعه های واقع در این سرزمین و جهان را توصیف کنیم. یک قلعه بسیار قدیمی اما زیبا که با تمام شکوه و جذابیت هایش حضور یک روح را هم باعجایب خود به همراه دارد. از این رو گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کرده و یک مکان بسیار دیدنی به شمار می رود.

نام این قلعه فریزر است که در زمینی به وسعت 2.1 کیلومتر مربع در سال 1575 به دستور مایکل فریزر شروع به ساختن آن شده و در 1636 هم به طور کامل بنا نهاده شده است. در طول دوران ساخت این بنا، سنگ تراشانی به نام های جان بل و توماس لیپر فعالیت داشته اند که نام آنها بر روی علامتی در بخش شمالی بنا به ثبت رسیده است. چشم اندازهای بسیار زیبا و دلفریبی در این مکان به چشم می خورند که جاذبه های معماری با شکوهی را به نمایش گذاشته اند. بدون شک می توان گفت این قلعه یکی از زیباترین مکان های گردشگری اسکاتلند محسوب می شود که اسراری خاصی را هم در دل خود جای داده است.

قلعه فریزر اسکاتلند - Fraser Castle

قلعه فریزر اسکاتلند – Fraser Castle

Fraser Castle یا قلعه فریزر در منطقه ابردین شایر واقع شده و به عنوان یکی از تسخیر شده ترین قلعه های این کشور شناخته می شود. در واقع قلعه فریزر را باید یکی از شاهکارهای معماری اسکاتلند دانست که در آن یک هسته مرکزی مستطیل شکل به همراه برج هایی کوچک و مورب در اطراف آن دیده می شود. به گفته ی بسیاری این قلعه توسط روح یک شاهزاده خانم که در زمان اقامتش در این مکان به قتل رسیده تسخیر شده و خون مقتول هم از روی پلکان سنگی این بنا پاک نمی شود.

بسیاری از گردشگران از وحشت این قلعه به دلیل وجود روح یک شاهزاده خانم سخن می گویند که بر طبق گفته ها در یکی از اتاق های قلعه به نام اتاق سبز، در هنگام خواب به قتل رسیده است. خون این زن جوان که به دلیل کشیده شدن جسد او بر روی پله های سنگی به جا مانده با وجود همه تلاش ها هنوز هم پاک نشده و در حال حاضر با کفپوش چوبی پوشیده شده است.

ساکنین عمارت این گونه بیان می کنند که همیشه شاهد رفت و آمد روح سرگردان یک پرنسس هستند که در راهروهای این عمارت به این سو وآن سو می رود.

از کارکنان، بازدید کنندگان و بسیاری از گردشگران این قلعه نیزشنیده شده که آنها به تناوب صدای پیانوی ارواح و نجواهای آنها را که در راهروهای خالی صحبت می کنند، بارها و بارها به گوش خود شنیده اند. همچنین عده ای نیز روح لیدی «بلانش دورموند» را هم که درسال 1874 درگذشته را همیشه با یک لباس سیاه رنگ بلند، در اطراف عمارت و پلکان های قلعه می بینند.

باتوجه به تمامی این گفته ها، قلعه فریزر یکی از پربازدیدترین قلعه های کشور اسکاتلند و زیباترین و باشکوه ترین آنهاست که با اسرار پنهان خود، هیجان و شگفتی را برای گردشگران به همراه آورده است.

جالب است که بدانید برنامه تسخیر شده ترین ها (Most Haunted) در این قلعه فریزر فیلمبرداری شده و این مکان همچنین به عنوان لوکیشن برخی از صحنه های فیلم برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب یعنی (The Queen) بوده است.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *