10 کشور ارزان و مقرون به صرفه برای سفر

لیست 10 کشور ارزان و مقرون به صرفه برای سفر در سال 2017

بسیاری از گردشگران تصور می کنند که برای رفتن به یک سفر ارزان باید، هتل های بی کیفیت را برگزینند و یا در مسافرخانه ها اقامت داشته باشند. اما در حقیقت این گونه نیست. کشورهای زیادی وجود دارند که می توان حتی با صرف هزینه کمتر، یک سفر لذت بخش و فوق العاده را در آنجا تجربه کرد.

بر اساس گزارش سازمان اقتصاد جهانی، کشورها براساس 14 معیار همانند مقرون به صرفه بودن و … به منظور رقابت های جهانی توریسم و سفر در سال 2017، رتبه بندی شدند. در این رتبه بندی موارد زیادی از جمله مقدار مالیات اخذ شده روی هر بلیط، هزینه های فرودگاه، قیمت سوخت وسایل نقلیه و مقدار هزینه ای که مسافران بابت اقامت در یک هتل درجه یک باید بپردازند، در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن همچنین یک مقایسه قدرت خرید در آنها صورت گرفته، به طور مثال با 1 دلار در کشورهای مختلف چه چیزی و چه اندازه می توان خرید کرد.

شاید بسیاری از کشورهای جای گرفته در این لیست، جزو مراکز توریستی معروف نباشند اما همیشه بازدید از یک مکان نامتعارف و جدید که صرفه جویی در هزینه را نیز به دنبال دارد، می تواند یک سفر بسیار عالی و فوق العاده رقم بزند. اگر به دنبال سفر به گران ترین کشورهای جهان هستید، می توانید کشورهایی همانند: انگلستان، اسکاتلند، ایرلند، ولز و سوئیس را که در رتبه های اول گرانترین کشورها هستند، را برای مقصد سفرتان برگزینید. اما اگر می خواهید با هزینه ای مناسب سفر کنید در ادامه با ما همراه باشید تا با ده مورد از ارزانترین مقاصد سفر در سال 2017 آشنا شوید.

کشور هند

کشور هند در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور هند در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌ رسد. سرزمین نژادها، زبان‌ ها، آیین‌ ها، و فرهنگ‌ های فراوان و گوناگون که رتبه دهم کشورهای مقرون به صرفه برای سفر را داراست و به دلیل سیاست های جدید ویزایی خود، آسان ترین کشور برای سفر نیز شناخته شده است. شما می توانید علاوه بر لذتی که از دیدن مکان های زیبای این کشور می برید، لذت خرید را نیز تجربه کنید. چرا که در این کشور زیبا و رنگارنگ، ارزش و قدرت خرید یک دلار، رتبه نخست را در جهان به خود اختصاص داده است.

کشور تونس

کشور تونس در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور تونس در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

حادثه ای که در سال 2015 در شهر سوس تونس رخ داد موجب شد که صنعت گردشگری این کشور تا حدود زیادی آسیب ببیند. از آن زمان به بعد مسئولان این کشور تصمیم به بازسازی جذابیت های گردشگری آن کردند، تا بار دیگر گردشگران را به این مکان جذب نمایند. اگرچه براساس گزارش سازمان اقتصاد جهانی، کشور تونس از برخی جهات مانند منابع طبیعی، ایمنی و امنیت عملکرد خوبی ندارد اما مقصدی ارزان برای گردشگران محسوب شده و البته با سواحل زیبای خود جذابیت زیادی برای آنها به همراه دارد. جالب است بدانید در بسیاری از عنصرهای فرهنگی کشور تونس همچون معماری، موسیقی، آداب مردمی، خوردنی ‌ها و نوشیدنی ‌ها و زینت‌ آلات می ‌توان نمودی از فرهنگ ایرانی را یافت.

کشور قزاقستان

کشور قزاقستان در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور قزاقستان در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

قزاقستان که در رتبه هشتم لیست ارزانترین کشورها برای سفر قرار دارد، کشور بسیار خوبی از نظر ایمنی، سلامت، بهداشت و امنیت به شمار می رود. جالب است بدانید بخشی از جاده ابریشم و تین شین؛ یکی از بزرگ ترین رشته کوه های دنیا نیز در این کشور قرار دارد.

کشور یمن

کشور یمن در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور یمن در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور بسیار زیبا و شگفت انگیز یمن که یکی از مقرون به صرفه ترین ها به شمار می رود، البته با درگیری ها و بحران هایی که در آن وجود دارد، متاسفانه مکان امنی برای گردشگران محسوب نمی شود. تنها نکته مثبت این کشور در حال حاضر ارزان بودن هزینه های سفر می باشد. این کشور از گذشته تا به اکنون ناحیه ‌ای آباد و خرم با نعمت جنگل‌ های بسیار در نقاط کوهستانی، نخلستان‌ ها و باغ ‌های میوه محسوب میشده است.

کشور بوتان

کشور بوتان در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور بوتان در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

بوتان پنجمین کشور لیست کشورهای مقرون به صرفه از لحاظ سفر است که البته علاوه بر ارزان بودن آن، بر اساس معیارهای ارزیابی، در ایمنی، امنیت و اولویت داشتن صنعت گردشگری نیز رتبه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. وجود صومعه ‌های زیبا و کوه‌ های سر به فلک کشیده، از جاذبه‌ های مهم گردشگری بوتان محسوب می‌شوند.

کشور اندونزی

کشور اندونزی در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور اندونزی در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور فوق العاده زیبای اندونزی که بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد، یک مکان بسیار عالی برای گردشگران محسوب می شود. چراکه سواحل آرام بالی در این کشور قرار داشته و مکان های بسیار زیبای آن، لحظاتی بسیار زیبا را برای مسافران به ارمغان می آورد.

کشور الجزایر

کشور الجزایر در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور الجزایر در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

چهارمین رتبه به کشور الجزایر اختصاص دارد که درصد امنیت آن به شدت افزایش یافته و با پنج پله صعود در رتبه بندی جهانی، یکی از پر پیشرفت ترین کشورها به شمار می رود.

کشور مالزی

کشور مالزی در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور مالزی در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

یکی از مقاصد عالی برای سفر ارزان اما فراموش نشدنی، کشور مالزی است که بر اساس 14 معیار در نظر گرفته شده در رتبه خوبِ بیست و ششم جهانی قرار دارد. وجود منابع زیاد فرهنگی و راه های ارتباطی زمینی و هوایی بسیار خوب در این کشور، نقش زیادی در جذب گردشگران داشته است. این سرزمین با طبیعت زیبا و جشنواره های مختلفی که هر ساله برگزار می کند، توریست های زیادی را به خود جذب می نماید.

کشور مصر

کشور مصر در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور مصر در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

بازارها و اهرام جیزه مصر همیشه جذابیت های خاص خود را داشته و این کشور با قرار گرفتن در لیست کشورهای مقرون به صرفه نیز، مقصد بسیار خوبی برای گردشگران به شمار می رود. مصر یکی از قدیمی ‌ترین کشورهای جهان است و تمدن آن – که در حاشیه رود نیل شکل گرفته – در زمره کهن ‌ترین تمدن ها محسوب می‌شود ، چرا که از حدود 4 هزار سال قبل از میلاد به وجود آمده است . البته متاسفانه در مورد امنیت کامل در این کشور نگرانی هایی وجود دارد.

کشور ایران

کشور ایران در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور ایران در لیست ده کشور ارزان برای سفر در سال 2017

کشور عزیزمان ایران، نیز در این لیست جای گرفته است. ایران با تمام زیباییها و مکان های تاریخی خود، مقصدی بسیار فوق العاده برای گردشگران محسوب می شود. کشور ما در واقع مقرون به صرفه ترین کشور برای بازدید در سال 2017 می باشد که تاریخ بسیار غنی دارد و مکانی بسیار جذاب برای مسافران است. ایران در واقع رتبه دهم جاذبه های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه ‌های طبیعی را نیز در جهان دارا است، ولی با این وجود به دلیل محدودیت های اجتماعی و تفریحی تاکنون چندان در جذب گردشگران خارجی موفق نبوده ‌است.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *