پارک گرونر اتریش
پارک گرونر اتریش

گرونر، پارکی بسیار زیبا در اتریش که تمام طول تابستان به زیر آب فرو می رود

مکان های بسیار زیبای زیادی در جای جای این کره خاکی وجود دارند که گردشگران زیادی را به سوی خود جلب نموده اند. بسیاری از این مکان ها شناخته شده و برخی نیز ناشناخته و بکر باقی مانده اند. در این مقاله قصد داریم یک منطقه بسیار بکر و جذاب را معرفی کنیم که دو چهره متفاوت از طبیعت را به نمایش می گذارد و در نوع خود بسیار جالب است.

یک پارک بسیار زیبا به نام گرونر که در منطقه استیروس و در نزدیکی دریاچه ی گرونر کشور اتریش قرار دارد. اما آیا دلیل جذابیت این مکان چیست؟

پارک گرونر مکانی است که در فصل پاییز یک فضای دلنشین را باخود به ارمغان می آورد. چراکه می توان با نشستن بر روی نیمکت های آن و گوش سپردن به آواز پرندگان، از چشم انداز بسیار زیبای آن لذت خاطره انگیزی را چشید. اما همیشه این طور نیست! زمانی که بهار از راه می رسد، برف های موجود بر روی کوه های Hochschwab که دور تا دور دریاچه این منطقه را فرا گرفته شروع به آب شدن می کنند. این فرایند موجب می شود که آب در سطح دریاچه بالا رفته و مساحت آن را دو برابر یعنی چیزی در حدود 400 متر مربع کند.

پس از آب شدن کامل برف ‌ها، درختان موجود در پارک، تمام نیمکت ها، پل ها و مسیرهای سنگی به زیر آب فرو می روند و یک محیط بسیار زیبا را در عمق آب ها به وجود می آورند. در فصل تابستان دریاچه بیشتر از همه فصول به رنگ سبز در می آید و زیبایی های آن دو چندان می شود. از این رو به آن دریاچه سبز هم گفته می شود. در زیر این آب ها گونه های زیادی از خرچنگ ها و ماهی قزل ‌آلا از این سو به آن سو می روند که نگاه قواصان زیادی را متوجه خود کرده اند.

اما متاسفانه به دلیل وجود جلبک ها و پوشش گیاهی درختان زیر آب، فضای دریاچه امنیت نداشته و بسیار خطرناک می باشد. ازین رو قایقرانی، ماهیگیری و شنا کردن در آن ممنوع و غواصی در آن نیز تنها با داشتن مجوزهای خاصی امکانپذیر است.

در ادامه ویدیوئی از این پارک دو منظوره را مشاهده کنید:

 
اگر دوست دارید به این مکان سفر کنید و از فضای پارک و دریاچه لذت ببرید بهترین فصل همان زمستان و پاییز است که سطح آب دریاچه در سر جای خود قرار دارد.

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

پارک گرونر اتریش

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *