درس هایی در زندگی وجود دارند که افراد دیر آنها را می آموزند

اگر یک مورد مشترک بین همه انسانها وجود داشته باشد، اشتباه کردن است. همه ما برای رسیدن به اهداف خود در مسیری قرار می گیریم که ممکن است مرتکب اشتباهاتی شویم و از آن ها درس عبرت بگیریم. در این میان آن اشخاصی از همه موفق ترند که از اشتباهات دیگران درس بگیرند و خود آنها را تجربه نکنند. در ادامه چند مورد از این اشتباهات را ذکر خواهیم کرد.

۱- زندگی کوتاه تر از آن است که به افسوس بگذرد

اگر به کار خود علاقه ندارید، اگر در کار خود هیچ پیشرفتی نمی کنید، یا اگر مدیری دارید که برای کارهای شما ارزشی قائل نمی شود، بهتر است هرچه زودتر کار خود را تغییر دهید. اگر سریعتر اقدام نکنید یک عمر پشیمان بوده و افسوس می خورید.

۲- مسائل کوچک در روابط اهمیت دارند

افراد موفق دارای روابط بسیار گسترده ای هستند، چراکه گسترش روابط یکی از مهم ترین بخش های کسب و کار است. هر چه زمان بیشتری برای مسائل کوچک صرف کنید آنها بزرگ و مهم تر می شوند.

۳- موفقیت از درون شروع می شود

بسیاری از افراد هستند که اگرچه در کار خود بسیار موفقند اما برای سلامتی خود ارزشی قائل نمی شوند. کار عالی داشتن و موفق بودن بسیار خوب است اما در صورتی که بدن سالمی داشته باشید. بنابراین از این به بعد علاوه بر اینکه به کار خود اهمیت می دهید  به نوع و میزان غذا، ورزش و استراحت خود نیز اهمیت بیشتری بدهید.

۴- در واقعیت زندگی کنید نه در محیط های اجتماعی

زندگی واقعی به این معنا نیست که صفحات اجتماعی دیگران را از نظر بگذرانید بلکه باید رودر رو با آنها ارتباط برقرار کنید.

۵- دانشگاه شما باید دنیای اطرافتان باشد

هر روز سعی کنید از اتفاقاتی که در اطرافتان رخ می دهد درس جدیدی را بیاموزید و با به کارگیری آنها در زندگی خود موفق تر از قبل باشید.

۶- اتفاقات خوب برای افرادی رقم می خورد که دست از یادگیری برنمیدارند

همیشه به علمی که دارید اکتفا نکنید چون بعد از مدتی زندگی کسل کننده و روتینی خواهید داشت. افراد موفق همیشه در صدد یادگیری مطالب جدید و متنوع هستند و از هر فرصتی استفاده می کنند.

۷- موفقیت یک شبه به دست نمی آید

بسیاری از افراد موفق ماه ها و سال ها برای رسیدن به هدف خود تلاش کرده اند. راز موفقیت در این است که دست از تلاش برندارید و این مسئله را فراموش نکنید که موفقیت های کوچک، موجب رشد شما و رسیدن به اهداف والاترتان خواهد شد.

۸- به تنهایی کار نکنید

بسیاری از کارآفرینان به تنهایی کار می کنند. اما موفقیت های بزرگ همیشه حاصل تلاش یک تیم عالی است.

۹- درجه ای از نگرانی لازم است

نگرانی اگر بجا بوده و تا آنجایی باشد که محرک شما در پیشروی و حل مشکلات باشد، خوب است. اما در مواقعی که نگرانی خیلی زیاد باشد و موجب حساسیت های بی مورد شود، مانند یک سم کشنده عمل خواهد کرد.

۱۰- شکست بخشی از مسیر رسیدن به موفقیت است

باید بدانید که شکست پایان راه نیست بلکه فرصتی است که درس های بیشتری بیاموزید و ادامه راه را محکمتر قدم بردارید. چه بخواهید چه نه شکست جزئی از مسیر رسیدن به هدفتان است.

۱۱- موارد بی اهمیت نباید مخرب شادی شما باشند

زندگی همانند نقطه هایی است که با انتخاب هر یک مسیر جدیدی برایتان بوجود می آید. شادی نیز یک انتخاب است که مسیرتان را کاملا عوض می کند.

۱۲- هدف زندگی یافتن راه و سپس کمک به دیگران است

در زندگی به دنبال اهدافی باشید که شما را به موفقیت نزدیک می کند. سپس اگر راه خود را یافتید به دیگران نیز در یافتن راه شان کمک کنید.

منبع: inc

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *