دو راه ساده برای افزایش بهره وری افراد
دو راه ساده برای افزایش بهره وری افراد

چگونه میزان بهره وری خود را با دو قدم ساده افزایش دهیم

برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده که بخواهند در طول روز چند کار مهم خود را به انجام برسانند. در این میان کسانی که بهره وری بالایی دارند به خوبی از پس مدیریت زمانشان بر می آیند و برنامه خود را طبق آنچه تنظیم نموده اند به پایان می رسانند.

بسیاری تصور می کنند که برخی خصوصیات ذاتی است. اما خوشبختانه این موضوع کاملا اشتباه است و اینطور نیست که عده ای ذاتا پرتلاش و عده ای هم ذاتا تنبل به دنیا بیایند. تمامی افراد توانایی موفق شدن و افزایش بهره وری خود را خواهند داشت. در زیر دو مورد از کارهایی که افراد موفق برای افزایش میزانن بهره وری خود به کار می گیرند را با هم دنبال می کنیم.

  • همیشه اولویت خود آنها هستند

افراد موفق سخت و بی وقفه کار کردن یا بیش از ۸ ساعت کارکردن در روز را یک افتخار محسوب نمی کنند.  زیرا آنها به خوبی می دانند که این روند به زودی آنها را خسته و ناکارآمد خواهد کرد.

این افراد بلکه زمان هایی از طول هفته را برای رسیدگی به سلامتی خود اختصاص داده و برای آن ارزش زیادی قائل می شوند. یکی از مهمترین عوامل موثر در سلامتی خواب است که می تواند تاثیرات زیادی را بر زندگی و کار افراد داشته باشد. بر اساس مطالعات انجام شده خواب شب بر روان، ذهن و جسم افراد اثر زیادی خواهد داشت. در واقع خواب مناسب است که موجب تقویت مغز شده و اگر منظم و کافی نباشد کارایی مغز پایین آمده و بر همین اساس بهره وری افراد هم کاهش می یابد.

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده یکی از عامل های مهم دیگر در کاهش استرس و بالا بردن بهره وری افراد، ورزش روزانه مداوم است. متاسفانه باوجود مطالعات زیادی که در این زمینه انجام شده و همچنین مشهود بودن اثر ورزش بر کل زندگی افراد بازهم بسیاری هستند که از آن غافل می شوند و به دلیل مشغولیت های زیادی که دارند آن را در برنامه روزانه خود نمی گنجانند.

عامل سوم  و مهم دیگر دوری از دنیای دیجیتال است. در دنیایی که امروز با آن روبرو هستیم گاهی لازم است که افراد از تمامی شبکه های اجتماعی فاصله گرفته و از تبلت، تلفن و لپ تاپ تان دور شوند. در مقابل ساعاتی از روز یا هفته را برای خود قرار دهند یا با دوستان و فامیل وقت بیشتری گذرانده تا ایده های جدید و خلاقانه ای به ذهن شان خطور کند. در واقع گاهی لازم است تا افراد وسایل الکترونیکی را خاموش کرده و ذهن شان را خالی کنند.

  • آنها در یک زمان فقط بر روی یک کار متمرکز می شوند نه بیشتر

بسیاری افراد معتقد هستند که تیمی موفق خواهد بود که همه کارها را با هم انجام دهد. اما با گذشت زمان ثابت شد که انجام همزمان دوکار بازدهی خوبی نخواهد داشت. زیرا مغز برای انتقال مرکز توجه از یک پروژه به پروژه ای دیگر به طور همزمان، از گلوکزهای اکسیژنه استفاده می کند که این کار باعث خسته شدن مغز می شود.

علاوه بر آن ممکن است که اشتباهات زیادی در این میان رخ دهد زیرا مغز نمی تواند به خوبی بر مسائل تمرکز کند. افرادی که بهره وری بالایی دارند معتقدند انجام چندکار به طور همزمان فرد را دچار استرس و نگرانی می کند.

منبع: inc

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *