ارائه نسخه ی وب اپلیکیشن برای تمامی کاربران برنامه ی اسنپ
ارائه نسخه ی وب اپلیکیشن برای تمامی کاربران برنامه ی اسنپ

ارائه نسخه ی وب اپلیکیشن برای تمامی کاربران برنامه ی اسنپ

ارائه نسخه وب اپلیکیشن توسط اسنپ، راهکار تازه ای است که اخیرا این شرکت به دست گرفته تا حذف برنامه ی خود را از فروشگاه های اپل و گوگل جبران کند.

چندی پیش باخبر شدیم که دو کمپانی اپل و گوگل، کلیه اپلیکیشن های ایرانی را از فروشگاه های خود یعنی App Store و Play Store حذف نمودند و بسیاری از کاربران ایرانی را برای استفاده از برنامه های ایرانیِ پر مخاطب، به دردسر انداختند.
این مسئله، باعث نگرانی بسیاری از شرکت های تولید کننده ی نرم افزارهای موبایلی شد و آن ها را مجبور به ارائه راه حلی برای برنامه های جایگزین کرد.

اسنپ یکی از برنامه های سرویس دهیِ نوظهور در ایران است که پس از ورودش به فروشگاه های موبایلی، مورد استقبال کاربران قرار گرفت و به مرور زمان پیشرفت های قابل توجهی در سرویس های خود ایجاد کرد. این برنامه که برای سیستم عامل های iOS و اندروید ارائه شده بود اکنون در App Store و Play Store حذف شده و تنها برای کاربران اندرویدی و در برخی فروشگاه های داخلی قابل دسترسی است. به این ترتیب این موضوع بیش از اندرویدی ها، دردسری برای کاربران اپل به شمار می رود چرا که شرکت اپل به منظور ایمنی و امنیت بیشتر، کاربران را برای بهره گیری از اپلیکیشن های غیر رسمی محدود کرده است.

لازم است بدانید که بر طبق آمار وزارت ارتباطات حدود 6 میلیون نفر از کاربران اپل ایرانی هستند و این شرکت، حدود 11 درصد از کاربران خود را ایرانی اعلام کرده است.

اسنپ با این اتفاق، ابتکار جالبی ارائه کرد که افزون بر سیستم عامل iOS، ویندوزفون ها و کاربران بلک بری، که تا کنون از این خدمت رسانی بی نصیب بوده اند، می توانند از آن بهره ببرند. به کارگیری نسخه ی وب اپلیکیشن اسنپ، چالش موفقیت آمیزی برای این شرکت محسوب می شود که بسیاری از کاربران را برای استفاده ی آپدیت های جدید خشنود کرد.

از این به بعد، کاربران از طریق مرورگرهای موبایل و یا رایانه های شخصی و با  کلیک بر لینک app.snapp.ir ، می توانند پس از ثبت نام، اقدام به درخواست خودرو کنند. این مرورگر با تایید کاربر برای دسترسی به مکان جغرافیایی، به عملکرد صحیح این برنامه برای یافتن مبدا، کمک به سزایی می کند و عملیات سفارش را تسریع می بخشد.

با ثبت نام در این وب اپلیکیشن و یا ورود حساب کاربری سابق، نقشه ی اسنپ ظاهر خواهد شد و می توان با تعیین مبدا و مقصد و یا استفاده از آدرس های منتخب، اقدام به سفارش و درخواست خودرو نمود. گفتنی است، افرادی که تاکنون از این برنامه استفاده نکرده اند می توانند با وارد کردن کد تخفیف Snapp-app سفری رایگان با سقف 15.000 تومانی دریافت کنند و با معرفی این برنامه به دوستان خود از این شرکت هدیه بگیرند.

گفتنی است که در حال حاضر این سیستم در مراحل ابتدایی قرار دارد و با مرور زمان بهینه سازی خواهد شد و به طور کلی این نسخه تفاوت چندانی با نسخه ی موبایلی ندارد و وب اپلیکیشن آن درست مشابه همان نسخه ی موبایلی طراحی شده است.

شما می توانید ارائه خدمات و قابلیت های هوشمندانه بیشتر در دستیار صوتی گوگل اسیستنت را در اینجا مطالعه کنید.

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *