20 سالگی دامنه ی گوگل، کاربردی ترین موتور جستجو در جهان!
20 سالگی دامنه ی گوگل، کاربردی ترین موتور جستجو در جهان!

20 سالگی دامنه ی گوگل، کاربردی ترین موتور جستجو در جهان!

بیست سال از ثبت دامنه ی گوگل ، بزرگترین غول موتور جستجو گذشت.

گوگل در روز گذشته، 15 سپتامبر 1997 و با توجه به سازمان ثبت و تنظیم دامنه ها، بیستمین سالگرد ثبت دامنه ی خود را در توییتی تبریک گفت و لینک ثبت آن را به همراه ویدئویی منتشر کرد.


این وبسایت، یکی از بهترین و کارامد ترین موتورهای جستجو تاکنون بوده که با آغاز کار آن، تاریخ و دنیای تکنولوژی وارد فصل جدیدی شده است و به واسطه ی آن، می توان به اطلاعات مختلف دسترسی پیدا کرد که پیش از این میسر نبود. به عبارت دیگر، گوگل، یکی از کاربردی ترین وبسایت ها در جهان است که در بیست سال گذشته، روند موثری بر دنیای فناوری داشته است و امروز در بیستمین سالگرد ثبت دامنه ی خود به سر می برد.

اگر اطلاعات ثبت شده در WHOIS را مورد بررسی قرار دهیم متوجه زمان ثبت این دامنه می شویم و تمدید آن را توسط MarkMonitor تا سال 2020 مشاهده خواهیم کرد.

جالب است بدانید که در سال 2015 یکی از کارمندان این شرکت، متوجه تاریخ انقضای دامنه ی گوگل شد و آن را سریعا به نام خود ثبت نمود. دقیقه ای پس از این ثبت، کمپانی گوگل از آن اطلاع یافت و این خرید را به طور قانونی باطل و آن را مجدد با نام خود به ثبت رساند.
در طی 19 سال گذشته، گوگل تغییرات واضح و قابل ملاحظه ای کرده؛ رنگ های اصلی در نماد این وبسایت و پس زمینه ی آن مانند قبل باقی مانده، اما مشخصات دیگر آن آپدیت و بهبود یافته است.
در تصاویر زیر، می توان روز های اولیه ی فعالیت این وبسایت و  فعالیت آ؛ن را در سال های 1998 مشاهده کرد.

منبع: businessinsider و androidpolice

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *