مقابله با شکست
مقابله با شکست

3 راه برای برگشت قوی تر پس از شکست

هر کسب و کاری ممکن است یک روز بنا به دلایل مختلفی با شکست همراه شود. این اتفاق در زندگی هر فردی ممکن است رخ دهد اما مساله ای که در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است، نحوه برخورد فرد با آن و کارهایی که او بعد از شکست انجام می دهد، می باشد.

در این مقاله قصد داریم سه نکته بسیار کاربردی را از زبان متخصص امور مالی و نویسنده کتاب «Make Money Your Honey » یعنی خانم آماندا ابلا بیان کنیم که می تواند کمک بسیار زیادی به افراد شکست خورده بکند.

 تمام آنچه که نمی تواند تحت کنترل شما باشد را بپذیرید

اولین مساله ای که هر فرد بعد از شکست باید بپذیرد این است که آنچه را که تحت کنترل او نیست، بپذیرد. به عنوان مثال فرد شکست خورده نمی تواند توفانی را که موجب نابودی کسب و کار وی شده را کنترل نماید، بنابراین باید با آن کنار بیاید. مثالی کوچک در این مورد: مثلا اگر در محل کار شما برق رفته و اینترنتی در دسترس شما نیست، کاری از دست شما برنخواهد آمد، پس باید شرایط موجود را پذیرفته و بعد از وصل شدن برق به ادامه کار خود بپردازید.

در برخی موارد هیچ کاری از دست شما بر نمی آید پس چه بهتر است که به جای استرس و نگرانی، شرایط را بپذیرید و به خود بگویید بگذار گذشت زمان مشکل را حل کند! در این صورت است که راحت تر و بهتر می توانید در وضعیت پیش آمده به کار خود ادامه دهید.

به آنچه تحت کنترل شماست تمرکز کنید

بعد از اینکه فرد پذیرفت که برخی موارد واقعا از کنترل او خارج است، در مرحله بعد باید بر مواردی که تحت کنترل اوست، بیشتر تمرکز نماید. خانم ابلا می گوید: یک شخص را تصور کنید که قصد فروش محصولات خود را از طریق ایمیل داشته ولی موفق به چنین کاری نمی شود. و از سوی دیگر مالیات کسب و کار او روز بروز در حال افزایش است. پیشنهادی که برای این فرد دارم این است که به او بگویم: اگر از طریق ایمیل کار خود را تبلیغ می کنی، سعی کن که فروش خود را با تلفن انجام دهی.

درس بگیرید

بسیاری از ما بعد از شکست احساساتی شده و احساس نا امیدی زیادی می کنیم. این احساس نا امیدی امری طبیعی است اما غرق شدن در آن بسیار خطرناک است. هرچه دیرتر بجنبید و در این ناامیدی بیشتر غرق شوید، بیشتر در جا می زنید و پیشرفتی در کار شما دیده نمی شود.

بر طبق گفته های خانم ابلا بهترین درمان برای دور شدن از نا امیدی، این است که از اشتباهات خود درس بگیرید بدون این که قضاوتی داشته باشید.

همه ما باید بدانیم که شکست مانع موفقیت نیست بلکه بخشی از مسیر پرپیچ و خم زندگی و کسب و کار است. مساله مهم در این میان نحوه برخورد با آن است. چه بسا افرادی که شکست می خورند موفقیت های بسیار چشم گیر تری را از آن خود می کنند.

منبع: inc

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *