تاثیر iOS 11 بر میزان مصرف باتری
تاثیر iOS 11 بر میزان مصرف باتری

آپدیت جدید سیستم عامل آیفون، iOS 11 به میزان دو برابر باتری بیشتری مصرف می کند

اگر جزو دارندگان گوشی آیفون هستید، احتمالا شما هم نسخه iOS جدید یعنی iOS 11 را دریافت کرده و با این بروزرسانی بدون شک با تخلیه سریعتر باتری مواجه شده اید. بسیاری از کابران تصور می کنند که مشکل از باتری گوشی آنهاست اما اینطور نیست و باید بگوییم که iOS 11 باتری دستگاه شما را با سرعت بیشتری نسبت به قبل مصرف می کند.

در این راستا شرکت Wandera فعال در زمینه امنیت موبایل، با تجزیه و تحلیلی که بر اطلاعات بدست آمده از کاربران دریافت کننده نسخه جدید iOS 11 انجام داده، دریافته است که میزان مصرف باتری با نسخه جدید دوبرابر نسخه قبلی سیستم عامل آیفون می باشد.

در واقع برای تعیین میزان تأثیر iSO 11 بر روی مدت شارژدهی، این شرکت نامبرده، مجموعه ای از اطلاعات بدست آمده از 50 هزار کاربر را که استفاده های متوسط تا سنگین از انواع آیپد و آیفون خود دارند را ارزیابی نموده و میانگین عملکرد باتری را قبل و بعد از آپدیت با یکدیگر مقایسه نموده که نتیجه آن در نمودار زیر آورده شده است:

تاثیر iOS 11 بر میزان مصرف باتری

تاثیر iOS 11 بر میزان مصرف باتری

بر طبق این ارزیابی مشخص شده است که میانگین مدت زمان تخلیه کامل باتری دستگاه های مجهز به iOS 10 (از 100 تا صفر درصد) مساوی 240 دقیقه و برای iOS 11 در حدود 96 دقیقه کاهش پیدا کرده است. در واقع یک کاهش 60 درصدی را شاهد هستیم که تاکنون نارضایتی بسیاری از کاربران را به همراه داشته است.

البته محصولات جدید اپل یعنی آیفون های 8 ، 8 پلاس و آیفون X به احتمال بسیار زیاد با این مشکل مواجه نیستند. حال باید دید آیا شرکت اپل راهکاری را برای کاربران دستگاه های قدیمی خود ارائه می کند یا خیر!

منبع: bgr

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *