آیفون 8 و آیفون 8 پلاس
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس

برخی از کاربران آیفون 8 و آیفون 8 پلاس از وجود یک نویز اضافه در زمان برقراری تماس خبر داده اند

پس از اینکه محصولات جدید اپل یعنی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازارهای جهانی شدند، خبرهایی از نحوه عملکرد آنها به گوش می رسد که چندان خوشایند نیست. برخی از خریداران این گوشی ها از وجود یک نویز اضافه در زمان برقراری تماس خبر داده اند.

بر طبق اطلاعاتی که بدست آمده این نویز اضافه در صورت استفاده از اسپیکر اصلی و یا هندزفری شنیده نمی شود و فقط از اسپیکر کوچک جلوی گوشی به گوش می رسد.

این مشکل حتی در تماس های برقرار شده از طریق اپلیکیشن FaceTime نیز وجود دارد که خود گویای این است که این نویز به دلیل اختلالات شبکه ی مخابراتی به وجود نمی آید.

البته به گفته ی کاربران این نویز اضافه تنها در برخی موارد رخ می دهد و تنها خود دارندگان گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس آن را می شنوند و مخاطب در سوی دیگر خط این نویز را دریافت نمی کند.

 آیفون 8 و آیفون 8 پلاس

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس

کاربران می گویند وقتی حالت تماس را از Earpiece به اسپیکر اصلی منتقل می کنند دیگر با این مشکل نویز اضافه روبرو نمی شوند. این مساله نشان می دهد که مشکل نرم افزاری در کار است.

مشکل مورد بحث حتی در زمان برقراری تماس از طریق شبکه (4G (VoLTE، وای فای، خاموش یا روشن بودن قابلیت «noise cancelling»، تماس از طریق اینترنت (VoIP) نیز وجود دارد.

اپل نیز که با واکنش کاربران از این ایراد باخبر شده اکنون در حال رفع آن است. این کمپانی از کاربران خواسته بعد از تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در iCloud، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانند که این راه حل فقط در برخی موارد راه گشا بوده است.

حال باید منتظر بود تا راه حلی از سوی این کمپانی محبوب ارائه شود.

منبع: macrumors

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *