آبشار شوی

بزرگ‌ ترین آبشار طبیعی خاورمیانه در ایران قرار دارد

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از دیدنی های بی نظیر و زیبای ایران آشنا کنیم؛ آبشار شِوی که بزرگ‌ ترین آبشار طبیعی خاورمیانه و یکی از زیباترین آبشارهای ایران است.

آبشار شوی یا همان تله زنگ خوزستان در رشته‌ کوه ‌های زاگرس در دهستانی به نام شوی از توابع شهرستان دزفول در استان خوزستان واقع شده است.

این آبشار پس از بیرون آمدن از غار، از گردنه‌ای بلند به پایین سرازیر می‌شود و از طبیعتی سرسبز و زیبا در فصل بهار برخوردار است.

ارتفاع آبشار ۱۰۰ متر و عرض آن ۴۰ متر است و به دلیل زیبایی بسیار چشمگیری که دارد سالیانه صدها نفر از میهمانان ایرانی و جهانگردان خارجی در فصل بهار از آن دیدن می کنند.

آبشار شوی خودش را در میان طبیعت پنهان کرده است و برای رسیدن به آن باید کمی سختی را به جان بخرید. اگر بخواهید با وسیله نقلیه به دیدن این شاهکار طبیعت بروید جاده شما را به نزدیکی آبشار می رساند اما از آن پس باید پیاده روی در مسیری کوهستانی و پرپیچ و پر شیب را تجربه کنید. البته دست نقاش طبیعت به حدی هنرمندانه این مسیر را آراسته است که شاید احساس خستگی کمی بی معنا برسد. می توانید از همان ابتدا قید وسیله نقلیه تان را بزنید و با قطار خودتان را به آبشار شوی برسانید که البته باید بدانید ۲ تا ۳ ساعت به زمان پیاده رویتان افزوده می شود.

در پایین آبشار دوم، حوضچه ای وجود دارد که به دلیل عمق مناسب و موقعیت خوبش می توانید در آن شنا کنید. گشت و گذار در طبیعت اطراف این فرصت را به شما می دهد که مناظر تازه ای را کشف کنید و آنها را به خاطر بسپارید. در محل خروجی آبشار نیز غاری دیده می شود که به نقل از محلی ها، کیلومترها طول دارد. البته بدون ابزار و ادوات غارنوردی و آشنایی به اصول اولیه نباید وارد آن شوید اما اگر تجهیزات لازم را دارید بازدید از آن خالی از لطف نیست.

این آبشار بسیار زیبا واقع در قلب رشته کوه های زاگرس شاید جزو معدود مکان هایی باشد که هنوز از دست نامهربانی های انسان در امان مانده و شکوه زیبایی های خلقت را در خود حفظ کرده است.

در ادامه می توانید تصاویر بسیار زیبایی از این مکان دیدنی مشاهده کنید.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *