اپل در پنجمین سال متوالی، برند برتر جهان شناخته شد.
اپل در پنجمین سال متوالی، برند برتر جهان شناخته شد.

اپل در پنجمین سال متوالی، برند منتخب و برتر جهان شناخته شد.

اپل در مقایسه با برند های دیگر دنیا، برای پنجمین سال متوالی، عنوان برند منتخب و برتر جهان را به خود گرفت و توسط موسسه بین المللی برند در جهان، رتبه ی اول را کسب کرد.


بر اساس گزارش سالانه ای که توسط موسسه ی اینتربرند گرد آوری می شود، برند اپل برای پنجمین سال متوالی بهترین برند برتر و منتخب جهان معرفی شد و بر طبق این گزارش، این برند حدود 184 میلیارد دلار ارزشگذاری شد که نسبت به سال گذشته حدود 3 درصد افزایش یافته است.

بر طبق این لیست تهیه شده، گوگل نیز با ارزش 142 میلیارد دلار در رتبه ی دوم قرار دارد و برند مایکروسافت نیز با ارزش حدود 80 میلیارد دلاری رتبه ی سوم قرار دارد که بهای آن حدود 80 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

کوکاکولا و برند آمازون نیز به ترتیب رتبه ی چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند و با بهای 70 و 60 میلیارد دلار، جزء نماد های برتر جهان محسوب می شوند.

بر طبق گزارشات موسسه ی اینتر برند، میزان رشد برند اپل در مقایسه با سایر رقبا، دارای شتاب رشد کمتری است و توانسته با توسعه و شتاب کمتر، به صدر جدول صعود کند.

اپل در پنجمین سال متوالی، برند برتر و منتخب جهان شناخته شد.

اپل در پنجمین سال متوالی، برند برتر جهان شناخته شد.

گفتنی است این موسسه علاوه بر لیست مذکور، لیستی از رشد برند های مختلف نیز تهیه کرده و آن را Top Growing نامگذاری کرده است که شامل موارد متنوعی از شرکت های بزرگ می شود که بسیاری از آنها از بخش فناوری هستند.

فیس بوک که در لیست برند برتر جهانی رتبه ی شماره 8 اُم را دارد، در این لیست  با شتاب 48 درصدی، دارای رتبه ی اول است و پس از آن، آمازون با جایگاه پنجم در لیست مذکور، با بالاترین رشد توانسته مقام دوم را کسب کند و حدود 29 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

اینتربرند به این نکته اشاره کرده است که ارزش برند اپل در مقایسه با سایر رقبا با شتاب کمتری صعود کرده است.

باید به خاطر داشته باشیم که اپل در آخرین سال 2015 موفق شد رتبه ی اول را از نظر داشتن بالاترین شتاب رشد به خود اختصاص دهدو دارای شتاب 43 درصدی بوده است چراکه فروش آیفون 6، افزایش درآمد و مشارکت در سرویس های قدرتمند توانست بیشترین رشد را در دو سال پیش به دست آورد.

آیا از نگاه شما اپل بهترین برند منتخب محسوب می شود؟ و یا با وجود سرعت توسعه ی نه چندان قابل توجه، می بایست جای خود را به برند های دیگری واگذار می کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: appleinsider

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *