اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR
اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

اولین ساعت هوشمند خورشیدی با نام LunaR تولید شد

تکنولوژی ساعت های خورشیدی اختراعی جدید به حساب نمی آید اما ساعت های هوشمند خورشیدی، تکنولوژی جدیدی را پدید آورده و از اهمیت زیادی نیز برخوردارند.

به تازگی شرکت LunaR یک کمپانی استارتاپ در سان ‌فرانسیسکو مدعی شده است که اولین ساعت هوشمند خورشیدی را تولید کرده که حتی یک بار هم نیاز به متصل شدن به برق نخواهد داشت چرا که تمامی انرژی مورد نیاز خود را از خورشید دریافت می کند.

اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

این ساعت که با همان نام LunaR شناخته می شود، یک ساعت کلاسیک با ظاهری بسیار شیک و جالب می باشد. لونار یک برنامه گوشی هوشمند را دنبال می کند تا بسیاری از قابلیت‌ های مورد انتظار همانند: ردیابی خواب و فعالیت های روزانه، همراه با مجموعه ‌ای از رسانه ‌ها و شبکه‌ های اجتماعی و برنامه‌ های پیام ‌رسان، برای کاربر خود فراهم آورد.

این ساعت هوشمند خورشیدی توسط یک پنل شفاف خورشیدی که روی آن تعبیه شده، قادر است انرژی نورهای طبیعی و همچنین مصنوعی را ذخیره نموده به طوری که با قرار گرفتن یک ساعته در معرض نور روز، باتری 110 میلی‌ آمپری لیتیوم پلیمری آن به طور کامل شارژ می شود.

اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

اولین ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

LunaR به لطف جی پی اس، می تواند به طور خودکار و با توجه به اینکه در کجای قرار داشته باشد، زمان خود را بروزرسانی نماید. از دیگر قابلیت های این ساعت می توان به نشان دادن اطلاعات طلوع و غروب آفتاب اشاره داشت. لونار همچنین با برنامه ‌هایی مانند “Apple Health” و “Google Health” سازگار بوده و تا عمق 50 متر (164 فوت) می تواند در مقابل آب مقاومت نشان دهد.

در واقع می توان گفت ساعتی با این ویژگی می تواند یک جهش قابل توجه در زمینه مصرف کمتر انرژی داشته باشد. لازم به ذکر است که کمپانی لونار برای مواقع اضطراری یک شارژر USB را همراه با ساعت عرضه می نماید.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *