عملکرد دوربین پرچمداران سال 2017
عملکرد دوربین پرچمداران سال 2017

دوربین کدام پرچمدار سال 2017 عملکرد بهتری از دیگر رقبا دارد؟

پرچمداران بسیاری در سال 2017 از سوی کمپانی های مختلف به بازار عرضه شدند که در این مقاله قصد داریم مقایسه ای میان آنها داشته باشیم. البته مقایسه در بخش دوربین 4 گوشی 2017 انجام شده است که شرکت سازنده ی آنها توجه ویژه ای بر بخش دوربین آنها داشته اند.

در این بررسی تصاویر گرفته شده از سوژه های مختلف توسط 4 گوشی آیفون 7 پلاس، ال جی V30 ، گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8 را با یکدیگر مقایسه نموده و در نهایت گوشی برنده را اعلام خواهیم کرد. لازم به ذکر است که هر چهار گوشی در حالت پیشفرض دوربین خود قرار داشته و آیفون 7 پلاس هم با سیستم‌عامل iOS 11 در این تست شرکت نموده است.

سوژه: طبیعت

چهار تصویر گرفته شده از جنگل توسط چهار گوشی مورد نظر را مشاهده می کنید. در این سوژه، تست دوربین ها برای مشاهده عملکرد آنها در میزان شدت روشنایی و تونهای مختلف رنگ سبز می باشد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، دوربین ال جی V30 به همراه دو گوشی سامسونگ، تصاویر شفاف تر و روشن ‌تری را با تونهای شدید سبز ارائه داده اند که در مقابل، تصویر گرفته شده با آیفون تاریک و رنگ‌ پریده به نظر میرسد. در نتیجه تست می توان گفت که تصاویر ارائه شده با محصولات سامسونگ هم بیش از حد رنگ سبز را به نمایش می گذارند. از این رو تصویری که با LG V30 گرفته شده طبیعی تر از 3 تصویر دیگر جلوه می کند.

سوژه: عکاسی در شب

در این بخش 4 گوشی مورد نظر باید توانایی دوربین خود را در ثبت عکس هایی در شرایط نوری کم ارائه دهند. در ابتدا انتظار می رفت که محصول ال جی با برخورداری از دوربینی با اپرچر 1.6 تصویری بهتر از دیگر گوشی ها ارائه دهد اما کوچک بودن سایز سنسور پردازش تصویر آن حساسیت نوری دوربین را تحت تاثیر قرار داده و تصویر مورد انتظار را ارائه نکرد.

در میان تصاویر شاهد هستیم که تصویر گرفته شده با دوربین آیفون به دلیل پردازش بهتر سیگنال با وجود چیپ پردازش تصویر کوچک دوربین آن، تصویر متعادل ‌تر و با جزئیات بیشتری را به ثبت رسانده است. حتی تصاویر گرفته شده با هردو محصول سامسونگ نیز دارای ته ‌رنگ آبی هستند که در نهایت می توان گفت تصویر آیفون 7 پلاس بهترین است.

سوژه: اشیا

در این بخش بیشتر به توانایی رندرینگ دوربین 4 پرچمدار تمرکز شده است. در این تست به نظر می رسد که تصاویر ثبت شده با آیفون طبیعی تر و همانطور که رنگ کدو تنبل و نارنگی در زندگی واقعی متفاوت به نظر میرسند، در این تصویر هم دیده می شود.

عکاسی ماکرو

در عکاسی ماکرو ثبت جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است. برای این تست گل رز چالش بسیار خوبی است چرا که تونهای شدید قرمز آن محک خوبی برای دوربین این 4 پرچمدار است. در تصاویر زیر مشاهده می کنید که بافت گل رز و تعادل رنگ در آیفون بهتر از 3 محصول دیگر بوده و تصویر گل را واقعی ‌تر از بقیه به نمایش گذاشته است. این امر با سیاه ‌و سفید کردن عکس بهتر نشان داده شده است. همانطور که می بینید دوربین LG V30 بافت گل را تقریبا از بین برده و تصاویر ثبت شده با گلکسی  اس 8 پلاس و نوت 8 نیز از کنتراست کمی برخوردار است.

تست کنتراست

به منظور توانمندی گوشی در تفکیک سطوح مختلف روشنایی این تست را انجام دادیم. همانطور که مشاهده می کنید بخش های روشن و تاریک تصویر در تمامی تصاویر به جز تصویر ارائه شده با ال جی V30 از وضوح بسیار خوبی برخوردار است. تصاویر گرفته شده با دو محصول سامسونگ نیز کمی زیاده از حد اشباع رنگ را دارا هستند. بنابراین می بینید که آیفون در این تست عملکرد بهتری را نشان داده و تصویر ابرها از کنتراست بسیار خوبی برخوردار است.

برنده نهایی: دوربین آیفون 7 پلاس

همانطور که در تست های بالا مشاهده کردید دوربین آیفون در سوژه های مختلف عملکرد بهتری را از دیگر رقبای خود به نمایش گذاشت.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *