سقوط و بارش ماهی ، پدیده ای عجیب در هوای ابریِ آسمان مکزیک
سقوط و بارش ماهی ، پدیده ای عجیب در هوای ابریِ آسمان مکزیک

سقوط و بارش ماهی ، پدیده ای عجیب در هوای ابریِ آسمان مکزیک

شاید برای شما اصطلاح نیمه ابری همراه با بارش ماهی! ، برای پیش بینی وضع هوا عجیب باشد؛ اما به دلیل وجود تغییرات آب و هوایی این پدیده در بسیاری از کشور های جهان به وقوع پیوسته و موجب شگفتی بسیاری از ساکنین شهرها شده است.

ساکنین شهر ساحلی تامپیکو Tampico در مکزیک، در هفته ی گذشته شاهد پدیده ی عجیبی بوده اند و روز خود را با هوایی نیمه ابری به همراه بارش ماهی آغاز نمودند.

این پدیده در 28 سپتامبر اتفاق افتاد و گزارش هایی مبنی بر سقوط ماهی از آسمان را در بر داشت. پس از آن برخی افراد از ایالات تامپیکو، ضمن تایید خبر، تصویری از چهار ماهی سقوط کرده را به طور رسمی انتشار دادند و علت این پدیده ی طبیعی را باز گو کردند.

بر طبق گزارشات مختلف و بررسی های دانشمندان، علت این پدیده عجیب وجود طوفان های دریایی است که موجودات ریز دریایی و بسیار کوچک را از اقیانوس ها و سایر منابع آبی جدا نموده و پیش از برخورد مجدد به سطح آب، توسط باد های قدرتمند به مناطق دیگر حمل می کند. ضمن اینکه این منطقه به دلیل نزدیکی به آب های اقیانوس، سبب وقوع چنین پدیده ای شده است.


این اتفاق سبب شگفتی بسیاری از بازدید کنندگان شد اما با وجود اینکه بسیاری از افراد این پدیده را مشاهده کرده اند، تنها یکی از آنها ویدئوای از آن به ثبت رساند.

پدرو گرانادوس مدیر حفاظت کشوری در دولت تامپیکو، بیان کرد که “این پدیده نمی تواند شامل ماهی های بسیاری باشد و اندازه ی آنها بسیار کوچک بوده و چند گرم بیشتر وزن ندارند.”

او همچنین اعلام کرد که “این پدیده عجیب برای اولین بار نیست که رخ می دهد و مشابه آن در کشورهای دیگر نظیر استرالیا و نیویورک مشاهده شده است”
گفتنی است احتمال بارش قورباغه و دیگر آبزیان در این بارش وجود دارد و به نظر می رسد همانطور که باد های قوی افراد را در گردباد ها و طوفان ها دچار کرده و می تواند حیوانات، درختان و خانه ها را جابجا کند، این موجودات را نیز قادر است از منطقه به منطقه ای دیگر منتقل کند.

برخی ساکنان هندوراس در نیویورک اعلام کرده اند که بارش ماهی هر ساله در زمان مشخصی و به طور منظم اتفاق می افتد و عده ای آن را معجزه پنداشته و آن را جشن می گیرند.

جالب است بدانید که بارش ماهی از آسمان در نقاط دیگری از جهان اتفاق افتاده است. در سال های اخیر، گزارش های دیگری این چنین عجیب از سقوط ماهی در کالیفرنیا و انگلستان و هندوستان خبر ساز شده بود.

منبع: npr

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *