مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان
مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان

مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان، اقدام جالب یک هنرمند آمریکایی

یک هنرمند آمریکایی به اسم متیو مور، یک مجسمه ی دیجیتالی طراحی کرده که قادر است چهره های مختلف را عکسبرداری کرده و به نمایش بگذارد.

بر طبق تحقیقاتی که اخیرا در آمریکا انجام شده است، بیشتر افراد جامعه، از نمایش چهره خود در مکان های عمومی احساس خوشایندی ندارند، از این رو ارائه این مجسمه می تواند تا حدودی به مقابله با این موضوع کمک کند.

این مجسمه دیجیتالی با نمایش چهره ها طراحی شده است و سازنده ی آن به نام متیو مور، اعلام کرده که این سازه را با هدف پذیرش چهره ها پایه گذاری نموده و می بایست تمامی افراد جامعه، معایب خود و نحوه ی ارائه خود به جهان را قبول کنند.
این اثر که با عنوان “همانطور که هستیم” ارائه شده، یکی از مجسمه های جالب در شهر کلومبوس اوهایوی آمریکا می باشد که بسیاری را برای تماشای آن به سمت خود جذب کرده است.

مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان

مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان

این مجسمه حدود 4.3 متر ارتفاع دارد و از نوارهای نمایشگر فوق العاده روشن تشکیل شده است که حاوی 850 هزار چراغ LED می باشد. صفحه نمایش های مجسمه ی دیجیتالی برای تشکیل یک سر سه بعدی گردآوری شده است که دارای ساختاری منحنی شکل هستند.
بازدیدکنندگان برای نمایش چهره ی خود، به غرفه ی پشت مجسمه رفته و توسط 29 دوربینی که در داخل آن تعبیه شده است، تصویر پرتره ای به یکباره عکسبرداری می کنند. این تصاویر پس از ثبت همه باهم بر روی یک مجسمه ی سه بعدی چهره قرار می گیرند و تمامی جزئیات صورت به همراه خال و جوش را به نمایش می گذارند.

مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان

مجسمه ی دیجیتالی به شکل سر انسان

این مدل چهره قادر است حدود 100 هزار پرتره را در یک فضای ابری ذخیره کند و انتظار می رود تا حدود 7 و یا 10 سال آینده به فعالیت خود ادامه دهد.

این پروژه به طور تقریبی 1.5 میلیون دلار هزینه داشت و یکی از بزرگترین مجسمه های هنری و دیجیتال در این شهر محسوب می شود.

در مجموع این مدل، راهکار مناسبی برای ایجاد حس قدرت در میان بازدیدکنندگان می باشد، چراکه تاکنون همواره مجسمه ی افراد قهرمان و قدرتمند ساخته شده است و این روش می تواند راه مقابله ای مناسب برای افرادی باشد که از نمایش چهره ی خود در انظار عمومی احساس خوشایندی ندارند.

منبع: sixteen-nine

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *