ساخت پردازنده های اختصاصی اقدام مجدد کمپانی ال جی
ساخت پردازنده های اختصاصی اقدام مجدد کمپانی ال جی

ساخت پردازنده های اختصاصی اقدام مجدد کمپانی ال جی

پس از تلاش های فراوان، ال جی درصدد تولید پردازنده ی اختصاصی موبایل می باشد تا بتواند کوشش های نافرجام خود را در گذشته جبران کند.

هنگامی که صحبت از چیپست های تلفن های همراه می شود می توان گفت که استفاده از برند کوالکوم در صدر جدول می باشد و در حال حاضر، بیشتر گوشی های هوشمند از آن بهره مند اند.
با این وجود برخی کمپانی های دیگر همانند اپل و سامسونگ، در تلاش برای ارائه چیپست های اختصاصی برای تلفن های هوشمند خود می باشند تا در این رقابت نیز ایفای نقش کرده و قدرتمند تر از قبل ظاهر شوند.

ساخت پردازنده های اختصاصی اقدام مجدد کمپانی ال جی

ساخت پردازنده های اختصاصی اقدام مجدد کمپانی ال جی

در واقع کمپانی ال جی در چند سال گذشته تولید پردازنده های اختصاصی خود را آغاز نمود اما به طور کامل به آن دست پیدا نکرد و از آن تنها در یک گوشی و محدود به بازار کره بهره برد.

با این حال بر طبق گزارشات و با توجه به ثبت نام های علامت های تجاری اخیر، ال جی همچنان علاقمند به تولید چیپست توسط خود می باشد و علامت های تجاری با نام های LG KROMAX Processor و LG EPIK Processor را به ثبت رساند.

گفتنی است همچنان بهره برداری چیپست ال جی در گوشی های هوشمند و برنامه های دیگر نامعین است ولی به نظر می رسد بر اساس بیانیه های شرکت اینتل، احتمال بهره برداری چیپست ال جی در کارخانه های خود وجود دارد.

از این رو به نظر می رسد که تراشه های تحت عنوان های مذکور ممکن است در در بازار رایانه ها قرار بگیرند. ضمن اینکه شرکت اینتل در سال گذشته اعلام کرد  که از هسته های ARM تولید ال جی قرار است استفاده کند. چرا که این پردازنده ها از تکنولوژی 10 نانومتری بهره خواهد برد.

در واقع، اگر این پردازنده ها به سرانجام NUCLUN 2 دچار نشوند و بهره گیری از آن متداوم باشد احتمال استفاده از آنها در پردازنده های اختصاصی برای گوشی های آتی ال جی نیز وجود دارد.

با توجه به آنچه که گفتیم انتظار نداریم که این کمپانی این چیپست ها را در گوشی های هوشمند پرچمدار خود به کار ببرد چرا که این پردازنده های نوپا از لحاظ کارایی چندان قوی نیستند و استفاده ی آن در گوشی های پرچمدار ریسک بزرگی برای کمپانی های تولید کننده گوشی محسوب می شود.

منبع: ubergizmo

نوشته شده توسط

سهیلا چابکی از سال 94 به ویترینو پیوست. سابقه فعالیت او در فروشگاه های اینترنتی می باشد. سهیلا همچنین به نوشتن، بلاگ نویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عکاسی علاقه دارد. حوزه فعالیتش در زمینه گرافیک است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *