HTC و دوربین دوگانه
HTC و دوربین دوگانه

کمپانی HTC در سال 2018 ساخت گوشی هایی با دوربین دوگانه را از سر خواهد گرفت

شرکت HTC را می توان جزو یکی از اولین کمپانی هایی دانست که شروع به ساخت گوشی هایی مجهز به دو دوربین در بدنه پشتی کرد، اسمارت فون هایی که با هدف بهبود کیفیت عکس های گرفته شده طراحی شده بودند، با این وجود، گسترش و ارتقا این تکنولوژی، به مرور زمان از دست این کمپانی خارج شد و سایر شرکت های رقیب مشغول پرداختن به آن شدند.

گوشی HTC One M8 که در سال 2014 وارد بازار شد، دارای سیستم دوربین دوگانه بود، دستگاهی که از دوربین جلوی آن نیز برای سنجش عمق استفاده می شد و داشتن عکس هایی با تاثیر عمق میدان را نیز امکان پذیر می کرد.

هم اکنون با توجه به اخبار منتشر شده، به احتمال زیاد در سال آینده میلادی شاهد از سرگیریِ ساخت اسمارت فون های با دوربین دوگانه از طرف این کمپانی خواهیم بود. به گفته ی Chialin Chang، مدیر عامل HTC: ” در سال 2018 به طور قطع اسمارت فونی با دوربین دوگانه از طرف اچ تی سی وارد بازار فروش خواهد شد، اما هنوز لازم است تا در مورد نحوه ساخت و تولید این محصول، بررسی هایی صورت گیرد”.

اساسا، گوشی های HTC از داده ها و اطلاعات مربوط به عمق میدان در دوربین هایش استفاده می کند و به این ترتیب این اجازه را به کاربران می دهد تا نقطه فوکوس مورد نظرشان را در عکس ها انتخاب کرده و همچنین تصاویری بوکه خلق کنند. اما، هنوز فاقد یک حالت پرتره اختصاصی است، حالتی که همانند اسمارت فون های مدرن این روزها، منجر به ایجاد تمایزی واضح بین پرسونا و بک گراند می شود.

منبع: phonearena

 

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *