بازی جی تی اسپرت

نقد و بررسی بازی جی تی اسپرت ، تجربه ای واقعی و متفاوت

شاید در نگاه اول جی تی اسپرت شبیه گرن توریسمو به نظر آید. اما زیر این ظاهر مشابه یک غول کاملا متفاوت لانه کرده است.

به عنوان یک ارتش تک نفره و یک ماشین بی عیب و نقص، توسعه دهندگان پلی فونی دیجیتال یک پلت فرم مسابقه ای تحت نظارت فدارسیون بین الملی خودروها ساختند.

البته به هیچ عنوان نمی توان نقاط ضعف و معایب این پلت فرم را منکر شد و هیچ تردیدی وجود ندارد که محصول جدید تحت تاثیر میراث به جای مانده از گران تورسیمو است. اما باز هم میتوان آن را به عنوان یک محصول جدید به حساب آورد. اگر نیک بنگریم جی تی اسپرت تقریبا از عهده هر کاری بر می آید.

این محصول، یک تجربه رانندگی با جزئیات بسیار دقیق و واضح در کنار رقابتی ترین کنسول های مسابقه آنلاین از ابتدا تا کنون را در اختیار شما قرار می دهد.

شرکت سازنده تمرکزش را روی قیمت محصولات گذاشته، با جی تی اسپرت 160 ماشین کوچک (جدا از بحث تخفیفات) 40 کورس و 17 جاده متفاوت به شما پیشنهاد می شود و از آنجا که پیشرفت های شما، در آمدها، اعتبارات و سوابقتان متصل به پروفایل رقابتیتان است، اکثر بخش های جی تی اسپرت برای کار کردن به ارتباط اینترنتی نیاز دارند.

بازی جی تی اسپرت

بازی های تک نفره هم در زمره بخش های نیازمند به اینترنت قرار میگیرند و فقط بخش مسابقه ای آن بی نیاز به اینترنت کار می کند، اما جوایز شما ذخیره نخواهند شد مگر آنکه بازی را تا آنلاین شدن دوباره سرورها ادامه دهید.

نقص بزرگیست که در دوره ای که فواصل دوره های ماندن در اینترنت و خروج از آن به کمترین مقدار خود رسیده،مشکل لغو اتصال ها و عدم دسترسی به جی تی اسپرت اصلا کم نشده است.

بر خلاف گزینه های نه چندان زیادی که در انتخاب اتومبیل ها پیش روی شما قرار می گیرد، جزییات ویژگی ها و طراحی هر یک از آنها با دقت کامل انجام شده است.

جاده های جی تی اسپرت دارای نورپردازی دقیق یا تغییرات آب و هوایی نیستند، اما بخش های مختلف دنیای واقعی به دقت اسکن شده و در بازی جای گرفته اند، در کنار این ها مدل های پیشرفته تایرها ،بوق های موتورسیکلت ها و صداهای ترسناک تایرها به کار رفته اند، و تاثیری عمیق و تجربه ای واقعی در مخاطب می گذارد.

مطالعه کنید: نقد و بررسی کنسول پی اس 4 پرو – PS4 Pro

مسابقه های آنلاین هدف نهایی شما هستند، و در اشکال مختلفی طراحی شده اند.

شما میتوانید یک لابی خصوص میان خود و دوستانتان برای رقابت ایجاد کنید. اکثر این اقدامات در مسابقات روزمره سازمان یافته و اتفاق می افتد. مسابقات روزانه در زمان های تعیین شده و معمولا 5-10 دقیقه رخ میدهند. البته این ارقام تغییر پذیر هستند سه گزینه که هر یک قوانین و مقررات خاص خودش را دارد پیش روی شما قرار دارد که شما میتوانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید.

بازی جی تی اسپرت

شما در اینجا میتوانید بهبود وضعیت رانندگی خودتان و مهارت های رانندگی خودتان را ببینید و مهارت های رقبایتان را با خود مقایسه کنید.

بنابراین اگر شما ضعیف باشید، رکوردهای خود را میبینید و باید با رقبایی در حد و اندازه های خودتان مسابقه دهید.

اما این رنکینگ ها همه چیز نیستند و در صورتی که شما در مسابقات موفقیتی به دست نیاورید ارزشی نخواهد داشت. rating of sport سیستم جامع نظارت بر عملکرد شماست، که تمامی رقابت هایی که در آن حاضر بودید را بدون در نظر گرفتن خطا می شمارد. و نمراتی از A تا F به شما میدهد. چرخش اشتباه با لمس یک ماشین دیگر، ترک مسیر یا خراب شدن ماشین میتواند رتبه شما را پایین تر آورد.اما چند دور سالم میتواند آنچه از دست دادید را برگرداند.

شاید به نظر برسد نوبت اول بازی به یک کابوس تبدیل شود.اما این طور نخواهد و با چند دور سالم اوضاع به همان منوالی که شما انتظار دارید پیش میرود.چرخش ها،تصادف ها و سقوط ها شباهت زیادی به رانندگی واقعی دارند، و شما به این وسیله میتوانید رانندگی خود را هم تقویت کنید. اما این موضوع اندکی زمان خواهد برد چون شما میدانید که با یک ماشین فیزیکی و یکپارچه طرف نیستید.

خوشبختانه کمک هایی مثل ABS، کنترل کشش و… خاموش شده است؛چرا که این سیستم ها به درد افراد مبتدی میخورد که میخواهند با این بازی آشنا شوند نه کسانی که به دنبال تجربه یک رقابت جدید و پر هیجان هستند.

بازی جی تی اسپرت

خارج از حوادث روزانه رویدادهای قهرمانی از پیش تنظیم شده که منطبق با رویدادهای قهرمانی در روزهای واقعی است. اما تفاوت های دیگری هم وجود دارد، هر مرحله شامل پنج مسابقه است و یک روز در هر ماه به عنوان پنجره ثبت نام انتخاب می شود. شما میتوانید در هر مرحله تنها یک بار ثبت نام کنید.بنابراین اگر شما یک شروع بد داشته باشید فرصت دیگری برای بهبود نتاج بد خود  نخواهید داشت و این ویژگی هیجان زیادی را  به مراحل ابتدایی مسابقه اضافه می کند.

امتیازاتی که شما در هر مسابقه کسب میکنید به چند متغیر وابسته می باشند که منجر به بالا بردن رنکینگ شما با توجه امتیازاتی که ممکن است در هر مسابقه بگیرید میشود.

میتوان گفت رقابت بسیار سخت بوده و کسب عنوان قهرمانی در آن کار بسیار زیادی می طلبد.

دستاورد های هرمرحله، اعتبارات درون بازی و مسافت پیموده شده حساب می شود.

همچنین در بازی میتوانید ازپول استفاده کنید.پول ها برای ارتقا اتومیبل ها، خرید نسخه های رنگی،رینگ های چرخ و سفارشی کردن ماشین ها کاربرد دارند. شما برای هر سطح بالاتر که به دست می اورید یک ماشین جدید جایزه می گیرید، که شما برای ماشین جدید اجازه چهل کیلومتر تمرین را دارید. به همین دلیل شما میتوانید در این بازی کلکسیونی از ماشین های شخصی را جمع آوری کنید.

جی تی اسپرت دقیقا همان جایگاهی را می یابد که بازیهای مسابقه ای از این دست باید داشته باشند.

بازی جی تی اسپرت

اگر شما دنبال یک کنسول متمرکز از این دست بازی ها هستید، جی تی اسپرتز یک گزینه عالی خواهد بود البته به هیچ عنوان به دنبال تجربه قدرتمندی چون گران توریسمو نباشید.

با توجه به اینکه تمرکز بازی در رقابت های آنلاین است، تیم سازنده مسابقات تک نفره آماده سازی را برای تمرین شما پیش از بازی آنلاین در نظر گرفته است که دارای سه حالت می باشد. و عبارتند از”مدرسه رانندگی،حالت ماموریتی،و روش تجربه مدار” که هر کدام یکی از جنبه های مسابقه را پوشش میدهند. مثلا مدیریت ماشین ها، دانستن اصول مسابقه با دیگر ماشین ها بی آنکه آنها را از مسیر خارج کنند.در این بازی درست به مانند گران توریسمو یک زمان هدف برنزی برای تمرین شمرده می شود و بعد شما میتوانید حرکت کنید. هر چند این روش برای بهبود مهارت شما روش خوبیست اما هنوز راه زیادی تا ارتقای کامل مهارت های شما باقی مانده است.

با به اشتراک گذاشتن ویدیوها در یوتوب این امکان برای کاربران فراهم می آید تا بازخوردهای بیشتری نسبت به عملکردشان بگیرند. حالت مسابقه(arcade mode) بیشترین شباهت را به شیوه های نسخه های قدیمی بازی دارد. شما اجازه خواهید داشت ماشین و مسیر مسابقه را انتخاب کنید و به صورت آفلاین به رقابت بپردازید. و رقابت و هیجان را تجربه کنید.

سخن نهایی

در نهایت باید بگویم که اگر دنبال یک کنسول متمرکز بازی های مسابقه ای هستید جی تی اسپرت عالیست، اما منتظر تکرار تجربه گران توریسمو نباشید. امروزه اکثر طرفداران چنین بازیهایی به سمت رقابت های آنلاین گرایش پیدا کردند.در پایان باید افزود برای کاربران گوشی ماشین های کوچکتر، رانندگی دقیق تر و در تعامل با محیط جاده ها بسیار بهتر از قبل عرضه شده است.

منبع: gamespot

نوشته شده توسط

فعال در زمینه های ترجمه،مقاله نویسی،نوشتن نقد،نوشتن گزارش مولف یک رمان و یک مجموعه داستان در حال انتشار.علاقه مند به فیزیک،فلسفه،ادبیات تاریخ و ورزش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *