دوربین GoPro Hero6 Black

نقد و بررسی دوربین GoPro Hero6 Black

نکات مثبت:

 • دوام بالا، بدنه ضد آب
 • فیلمبرداری یکدست 4k در 240fps
 • فیلمبرداری سوپر اسلو موشن (حرکت آهسته) 240fps
 • تثبیت تصویر بهبود یافته
 • سرعت خیلی بهتر وای فای

نکات منفی:

 • هنوز هم باید هنگام کار با دوربین صبور باشید
 • کنترل ها گاهی اعصاب خرد کن می شود
 • قیمت بالا

دوربین GoPro Hero6 Black

با نگاهی به Hero6 Black کوچک، تقریبا ممکن نیست که بتوانید فرقش را با گوپرو سال پیش بفهمید، اما از لحاظ درونی کلی تفاوت مهم و قابل توجه دارند.

دوربین جدید می تواند با رزولوشن بالا فیلمبرداری کند و سوپر اسلو موشن انجام دهد و خروجی اش یک تصویر 4k با ثبات است و می توانید با سرعت بیشتری همه چیز را به موبایلتان انتقال دهید. حتی اگر بخواهید، می توانید قبل از اینکه کار GoPro-document تمام شود، ویدیو تان را پست کنید، که برای یک دوربین اکشن به این کوچکی، بسیار خارق العاده است.

البته که دوربین بی ایراد هم نیست.بزرگترین مشکل GoPro این است که کیفیت تصویر، بسیار بالاتراز گوشی هایمان است و بقیه دستگاه هایی که قابلیت استفاده در این مورد را دارند (به خاطر حجم بالای فایل ها)و وقتی که نوبت تخلیه و ویرایش فیلم شود، این مشکل بزرگی است.مخصوصا برای فیلم های اسلو-موشن نرم و ابریشمی در 240 فریم بر ثانیه.ادیت فایل ها باعث می شود تا خودتان، کامپیوتر و گوشی تان کلافه و دستپاچه شوید!

گفته می شود نرم افزار edit-in-post گوپرو در 2017 بسیار بهتر شده است.و تا وقتی که قصد انتقال ویدیو های اچ دی 4k را نداشته باشید، این دوربین بهترین است.

خصوصیات

 • فیلمبرداری 4k در 60fps
 • فیلمبرداری 1080p  در 240fps
 • 12MP عکاسی فیلم

بزگترین تغییر Hero6 Black ،استفاده از ست جدید تراشه هایی به نام پردازشگر GP1 است که به دوربین امکان فیلمبرداری نرم 4k را در 60fps (فریم بر ثانیه) می دهد.مدل قبلی تنها می توانست در 30fps شات بگیرد.

تازه باز هم مانده: شات های با شکوه اسلو موشن که نفستان را می برد!

دوربین GoPro Hero6 Black

Hero6 Black می تواند در 240fps فیلم های فول اچ دی 1080p بگیرد.حالا دیگر می توانید در منتهیاالیه 120fps و 2.7k هم فیلمبرداری کنید.

گوپرو فقط روی بالا بردن نمره فریم های Hero6 Black نسبت به پیشینیان، تمرکز نکرده است، بلکه سیستم ثبات تصویر را هم بهبود داده.

با قدرت موتور پردازش GP1 ، حالا دیگر می توانید در فیلمبرداری 4k هم سیستم پردازش تصویر را به کار بیندازید و این پیشرفت بزرگی نسبت به 5Hero Black است که تنها می توانست این کار را هنگام فیلمبرداری اچ دی انجام بدهد(بالای 120fps).

مطالعه کنید: نقد و بررسی دوربین FE 50mm f/1.8 سونی

می خواهید به همین خوبی از فیلم عکاسی کنید؟ Hero6 Black مثل مدل قبلی می تواند 12MP به صورت تکی عکس بگیرد و یا پشت سر هم و یا به صورت Timelapse(نشان دادن زمان طولانی به صورت کوتاه).چیزی که در ساخت دوربین جدید است، تغییر بازه دینامیکی است برای منظر هایی با کنتراست بالا.(high dynamic range HDR)

باز هم جا دارد تا از موتور پردازش GP1 تشکر کنیم به خاطر عکس هایی با جزییات عالی تر، هم در سایه ها هم در های لایت ها.اگر عادت شب گردی و عکاسی درتاریکی را دارید، Night mode برای شات های کم نور در اختیار شماست.

ساخت و دسترسی

 • ضد آب تا 10m/33ft
 • طراحی Hero5 Black عوض نشده
 • لوازم جانبی مختلف در دسترس هستند

هرچند که ظاهر Hero4 Black با Hero5 Black کلی فرق داشت، اما طراحی Hero6 Black با مدل قبلی تفاوتی ندارد، که نکته مثبتی است.این دوربین اکشن به خوبی همیشه است با یک لوگوی کوچک که جلوی طرف “مشکی روی خاکستری تیره” دستگاه است و وقتی فریم دوربین آماده است،حتی دیده هم نمی شود.

دوربین GoPro Hero6 Black

دوربین جدید فشرده است.بسیار با دوام به نظر می آید(مساله ای که باعث رقابت حریف های گران تر است) و ضد آب است( تا 10 متر یا 33 فوت) بدون نیاز به تهیه جا: همان طور که با Hero5 Black هم دیدیم، وقتی که کیسی نباشد تا جلوی میکروفن ها را بگیرد، کیفیت صدا برداری خیلی بهتر می شود.اگر می خواهید دوربین را زیر آب ببرید، Super Suit housing تا 60 متر می تواند از دوربین محافظت کند.

دوربین یک فریم پلاستیکی محکم دارد و طراحی بسیار جمع و جوراست، میکرو کارت های اس دی درست مقابل باتری قابل تعویض، جا داده شده اند ( در اینجا هم باتری، همانی است که در Hero5 Black استفاده شده و سازگاری دوربین را بیشتر می کند).هرچند که گوپرو دوربین های زیادی را با همین طراحی جمع کرده است اما Hero6 Black ما را بیشتر تحت تاثیر می گذارد.

در پشت دستگاه یک نمایشگر حسی 2 اینچی ، برای بازبینی ویدیو و عکس ها وجود دارد و با تنظیمات مناسب از چیزی استفاده می کند که به نظر می آید کوچکترین فضای حسی دنیا باشد.

ممکن است فکر کنید که بیهوده باشد، .ولی در واقع آنقدر ها هم بد نیست، چند ضربه ساده کافی است تا به تنظیمات Hero6 Black دسترسی پیدا کرد و سریع تغییرات مناسب را انجام داد.صفحه نمایش کلی نسبت به مدل قبل بهتر است: وضوح و روشنی کمی بیشتر شده.

دوربین GoPro Hero6 Black

اگر استفاده از نمایشگر حسی برایتان زحمت دارد، با Hero6 Black امکان کنترل با صدا را دارید، که به صورت خودکار فعال نیست اما فعال کردنش از منو سخت نیست و بعد می توانید بگویید “گوپرو شروع به فیلمبرداری کن” یا “گوپرو یک عکس بگیر” و دوربین همان موقع کارش را شروع می کند.12 دستور ساده برای کنترل با صدا وجود دارد، که تقریبا هر کاری که بخواهید با دوربین انجام دهید را پوشش می دهد.

مدل قبلی هم امکان کنترل با صدا را داشت، اما Hero6 Black یک کارایی جدید برای صدا دارد: اگر به دوربین بگویید “خاموش شو” ، دوربین خاموش می شود و در یک حالت کم مصرف برای گوش کردن باقی می ماند و منتظر دستور “گوپرو روشن شو” می ماند و اگر بیشتر از 8 ساعت دوربین را به حال خودش بگذارید، خودش به طور کامل خاموش می شود.

کیفیت عکس و ویدیو

 • امکان کنترل پیشرفته
 • فیلمبرداری تاثیرگذار
 • ثبات خوب تصویر

ما قبلا هم می توانستیم در60fps، 4k فیلمبرداری کنیم و با رزولوشن 2.7k اسلو موشن داشته باشیم، اما دوربین جدید برای گرفتن بسیار سریع حرکت ساخته شده است.شما از زیاد شدن عملکرد حرکت های لذت خواهید برد، وقتی که بخواهید یک ویدیو با شماره فریم “نرمال” تهیه کنید.ثبات تصویر هم تقویت شده است.فیلم به آرامی کوتاه می شود تا لرزش کم شود و آثارش کاملا مشهود است، ولی GoPro Karma Grip را دور نیندازید فقط یک نرم افزار می تواند ثبات را انقدر درست کند.

دوربین GoPro Hero6 Black

یکی از ایراد های همیشگی گوپرو، عملکرد در نور کم بوده است.اما Hero6 Black با پردازشگر جدیدش یک بازه دینامیکی بهتر ارایه می کند که در نتیجه کیفیت عکس، چه در خانه و چه در بیرون بسیار بهتر می شود.

تقویت فایل خام برای عکاسی فیلم خوب بوده است، هر چند که به خاطر سایز کوچک سنسورها، توقع کیفیت تصویربهتر از یک دوربین point-and-shoot را نداشته باشید.البته این خصوصیت وقتی که می خواهید عکس های با کیفیت بگیرید به درد بخور است اما مراقب باشید گوشی همراه یا دوربینتان خراب نشود.

ویرایش و اپلیکیشن ها

 • فرکانس بی سیم جدید GHz5
 • ویدیو جدید HVEC codec
 • اپ بهبود یافته QuikStories
 • Hero6 Black ویدیو هایی میگیرد که قابل قیاس با بقیه نیست، اما وقتی که نوبت تخلیه فایل های بزرگ برسد، دردسر شروع می شود،مخصوصا با گوشی های قدیمی تر.گوپرو این مساله را به وسیله 3 چنگک حل کرده است.

اول اینکه دوربین جدید و موبایل هایی با سیستم آپدیت شده مثل Ios 11 یک برنامه تکمیلی ((codec جدید برای ویدیو دارند:High Efficiency VideoCoding(HEVC) که می تواند سایز فایل را نصف کند و هم حافظه داخلی آیفونتان را نجات دهد و هم زمان انتقال فایل از دوربین به گوشی را کم کند.

مطالعه کنید: نقد و بررسی دوربین Cyber-shot RX10 IV سونی

دوم اینکه دوربین از فرکانس بی سیم GHz5 استفاده می کند که سرعت انتقال را سه برابر نسبت به Hero5 Black سریع تر می کند.ما متوجه شدیم که در تست های اولیه، انتقال سریع تر انجام می شد.

سوم اینکه QuikStories به عنوان راهی برای تحویل و تالیف ویدیو ها تان به کمک می آید: درست کردن کلاژ های خودکار از ویدیو ها، اضافه کردن ترنزیشن و یا حتی موزیک.بهترین قسمت این است که ویدیو ها قابل ویرایش هستند و اگر بخواهید در این مرحله هم می توانید تغییرات مورد نظرتان را ایجاد کنید.

دوربین GoPro Hero6 Black

فیلمبرداری با گوپرو قسمت سخت کار نیست اما انتقال ساعت ها ویدیوی 4k 60fps و سوپر اسلو موشن(حرکت آهسته) 240fps خسته کننده است.

با  Hero6 Black کارهای بیشتر و قوی تری می توانید انجام دهید ولی هنوز هم برای تخلیه و ویرایش با این دوربین، احتیاج به تمرین و نظم دارید.

سخن آخر

Hero6 Black بهترین دوربین اکشنی است که می توان خرید(بر پایه خصوصیاتش).قیمت این دوربین از مدل قبلی بیشتر است، آیا ارزش دارد که به خاطر اسلو موشن ویدیو پول اضافی بدهید؟ برای بیشتر مردم جواب نه است.ولی ثبات تصویر بالا تر، بازه دینامیکی بزرگ تر و عملکرد بهتر هنگام عکاسی در تاریکی، به کار هر کسی می آیند(همچنین انتقال سریع تر و فایل با سایز کم) و این ها با قیمت بیشتر می ارزند، حتی اگر از بیرون قیافه فرقی نکند!

منبع: techradar

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *