ربات های جنگجوی مکامون
ربات های جنگجوی مکامون

بررسی ربات های جنگجوی مکامون!

به جنگی واقعی خوش آمدید!

تا کنون هیچ گاه واقعیت مجازی، انقدر واقعی نبوده است!

مکامون یکی از بهترین ربات هاییست که تا بحال دیده ام . اگه گیمر هستید و با بازی متال گیر سالید آشنایی دارید، باید بدانید که مکامون یک نمونه ی کوچک و واقعی از کاراکتر های این بازی است که البته شبیه به انکبوتی کوچک هم هست و در هنگام بازی با آن واقعا حس زندگی به شما انتقال پیدا میکند.

این ربات تحت عنوان رباتی با واقعیت افزوده وارد بازار شده اما این سیستم واقعیت افزوده به اندازه خود ربات پیشرفته نیست که همه اینها به این معنی است که بهترین حالت برای استفاده از ربات هنگامی است که این ربات زوج داشته باشد. یعنی دو دستگاه از ان را به طور همزمان روانه جنگ کنید.

حال باید به جیب خود نگاهی بیندازید

خرید یک دستگاه از این ربات حدودا ٣٠٠ دلار برایتان اب میخورد که این مقدار برای خرید یک ربات هزینه کمی نیست ، و با این قیمت، خرید دو دستگاه از آن توجیه اقتصادی ای ندارد.

ویژگی های قابل دفاع این محصول:

  • ساخت قوی
  • طراحی فوق العاده
  • حرکات جالب و خنده دار

ویژگی های دلسرد کننده:

  • قیمت بسیار بالا و بازدارنده
  • رابط کاربری تکمیل نشده
  • عملکرد مطبوع تنها در صورت جفت بودن

ربات های جنگجوی مکامون

ربات جنگنده مکامون رباتی از جنس ربات های قرن ٢١ام است. برای ربات های جنگنده همواره میدان نبردی واقعی لازم است اما امروزه این ربات ها میتوانند در حالت واقعیت افزوده  قدم به میدان جنگی مجازی بگذارند و شما میتوانید با ربات تان به مصاف انبوهی از ربات های دیجیتال بروید.

طراحی این ربات بی نظیر است و بر روی برنامه ای که برای کنترل ربات طراحی شده هم حسابی وقت صرف شده است. این برنامه قسمت هایی دارد که همانند کتاب های کمیک به توضیح راز های اساطیری این ربات افسانه ای میپردازد. که این ویژگی در نوع خود بسیار جالب و منحصر به فرد است.

مطالعه کنید: به زودی پوست مصنوعی ربات ها نیز همانند پوست انسان قابلیت خود ترمیم شوندگی پیدا خواهد کرد

مکامون را همین الان میتوانید از سایت مکامون یا سایت شرکت اپل بدون هیچ واسطه ای سفارش دهید. قیمت حدودی ان ٣٠٠ دلار است.

اگر تا به حال چیزی از شرکت ریچ رباتیکس، شرکت سازنده مکامون نشنیده اید، اصلا جای تعجب وجود ندارد.  چون این ربات اولین محصول ان هاست. معرفی ان در فروشگاه رسمی اپل نشان دهنده حرکت اپل به سمت تکنولوژی واقعیت افزوده است. اپل با معرفی ان در اپل استور لطف بزرگی در حق ان کرد زیرا اگر اپل نبود ، این ربات در هیچ جای دیگری نمیتوانست در معرض مخاطبانی به این وسعت قرار گیرد.

ربات های جنگجوی مکامون

اما آیا این ربات در خور این حجم از مخاطبان است؟

در ادامه به بررسی این سوال میپردازیم .

ما مدتی را با این ربات به بازی کردن گذراندیم. و به تست و ازمایش ان پرداختیم. حال بیایید با هم نگاهی به نتایجی که تا کنون بدست اورده ایم بیندازیم.

طراحی

در مورد طراحی این ربات هیچ چیزی نمیتوان گفت به جز یک جمله: ربات های مکامون فوق العاده اند. ان ها طراحی شده اند تا تصویری واقعی از انچه باشند که ما فقط به صورت انیمیشین دیده ایم.

در طراحی بدنه پلاستیکی مکامون از اعداد، شماره ها و حروف نامنظم ژاپنی استفاده شده، که این طراحی، بدنه پلاستیکی ربات را جذاب کرده و با وجود کلمه “danger” بر روی بدنه تصویر ذهنی شما از یک ربات جنگنده را به نمونه ای واقعی تبدیل کرده است.

ربات های جنگجوی مکامون

اما گمان نکنید که چون جنس بدنه ان پلاستیکی است، ساختی ضعیف دارد. بلکه برعکس، خیلی هم قدرتمند و مستحکم است . در نبرد های بسیاری این ربات ربات های دیگر را از میدان بیرون رانده بی انکه خدشه ای به ان وارد شود.

این ربات اقلامی چون محافظ تمرینی و سلاح را به همراه دارد که میتوانید به هنگام نبرد از ان ها استفاده کنید. این اقلام تزیینی نیستند و صرفا برای زیبایی ساخته نشده اند، بلکه بر عملکرد مکامون در نبرد تاثیر گذارند.

شرکت سازنده دو مدل مختلف از مکامون را روانه بازار کرده؛ مدل هایی با نام های مکاکادمی و دلتا یونیت. این دو مدل از نظر طراحی و ساخت یکسان بوده و تنها تفاوت انها در رنگ بندی شان است. مدل دلتا یونیت بدنه مشکی و پاهایی مشکی رنگ دارد، اما مکاکادمی دارای بدنه ای سفید و پاهای سفید و لولای ابی رنگ است.

مطالعه کنید: یک بازوی رباتیک مترجم برای ناشنوایان ساخته شد

لولا های بکار رفته در ربات همگی دارای اهمیتی خاص هستند، زیرا مکامون با داشتن ان ها گستره وسیعی  از حرکات را انجام میدهد و شرکت سازنده از این نوع طراحی نهایت استفاده را برده است. حرکات مکامون انقدر طبیعی هستند که شما واقعا احساس می کنید این ربات موجود زنده  ای است که در ان روح دمیده شده.

یکی از تکنیک های جنگی تعبیه شده در مکامون ضربه پا یا “لگ شات” است که در ان مطمئن میشوید حریفتان دیگر قادر به حرکت نیست.  با این حرکت ربات رقیب از پا در می اید و دیدن اینکه مکامون ِ فاتح، یکی یکی رقبایش را از راه برمیدارد برایتان بسیار خشنود کننده خواهد بود

عملکرد ربات

دو راه برای استفاده از مکامون وجود دارد؛ یکی در دنیای مجازی و دیگری با استفاده از واقعیت افزوده و مبارزه یک به یک با رباتی دیگر. تجربه به ما نشان داد که مبارزه واقعی بسیار جذاب تر و هیجان انگیز تر از مبارزه مجازی است

این ها نکات مثبت و دلگرم کننده بود اما باید بدانید که همه چیز هم به شکلی که فکر میکنید ایده ال نیست. اینکه با ایپد کنترل مکامون را در دست دارید و به دشمنان بیگانه حمله کنید واقعا تجربه خاصی است اما اینکه دیدن جرقه هایی انیمیشنی از مکامون به شلیک میشود و به دشمن برخورد میکند کمی غیر واقعی است.

ربات های جنگجوی مکامون

برنامه این ربات بیشتر شبیه به برنامه هایی هست که در حال طراحی هستند و هنوز کامل نشده، بخش هایی در این برنامه وجود دارند که عبارت ” این قسمت به زودی تکمیل خواهد شد” روی انها وجود دارد و قسمت های خالی زیادی روی صفحه اصلی هست که هنوز تکمیل نسیتند و باید تکمیل شوند. در طراحی برنامه مشکلاتی وجود داشت که سبب پایین امدن کارایی محصول شده اند

سیستم کنترل مکامون در ابتدا کمی پیچیده به نظر میرسد که همین عامل سبب شده تا بازی با مکامون در ابتدا تا حدودی ناخوشایند باشد. چون در هر حرکت حجومی یا دفاعی اطلاعات کاملی در مورد اینکه در اون حمله چه اسیب هایی دیدید و یا چه اسیب هایی به حریف وارد کردید را نشان میدهد و اطلاعاتی همانند اینکه در اثر اون حمله چقدر حرارت دستگاه زیاد شده.

گرمای بیش از حد سبب میشود که ربات خاموش شود و این موضوع مکامون را در برابر حملات اسیب پذیر کرده است.

ربات های جنگجوی مکامون

این موضوع که در ابتدا بسیار دلسرد کننده به نظر میرسه، همون چیزی هست که نبرد با مکامون رو ارزشمند کرده ، البته این ها همه استراتژی های جنگیدن هستند یعنی شما نمیتوانید تنها با جنگیدن کار خود را پیش ببرید، بلکه باید استراتژی مناسبی رو اتخاذ کنید.

باتری های بکار رفته در مکامون به طور شگفت انگیزی عمر طولانی دارند و با یک بار شارژ بیش از یک ساعت میتوانید از مکامون استفاده کنید. باتری ها قابل تعویض هستند و در بسته بندی محصول اداپتور هم موجود است که انرا میتوانید مستقیما به پریز های دیواری وصل کنید

هر بار شارژ کامل این محصول حدود ۵٠ دقیقه زمان میبرد.

سخن آخر

ربات جنگی مکامون یک اسباب بازی فوق العاده است!

و اگه قرار باشد یکی از ان ها را به عنوان هدیه دریافت کنیم از خوشحالی قطعا روی ابر ها پرواز خواهیم کرد. اما همانطور که قبلا هم گفتیم اگر بخواهیم برای یک ربات اسباب بازی حدودا ٣٠٠ دلار پرداخت کنیم قطعا در اینده ای نه چندان دور از این کار پشیمان خواهیم شد، البته ان هم بسته به جیب و در امدتان است

در کل طراحی ربات محشر و خیره کننده است! بدنه مستحکمی دارد و عمر باتری قطعا شما را تحت تاثیر قرار میدهد. اما برنامه رابط این ربات انقدر ها هم دلچسب نیست و پاشنه اشیل این ربات محسوب میشود. با وجود اینکه همه جا ادعا شده ربات با ویژگی واقعیت افزوده وارد بازار شده اما در عمل این واقعیت افزوده با عملکرد ربات به طور کامل منطبق نیست.

این نرم افزار به مرور زمان و با اپدیت هایی که شرکت سازنده ارائه میدهد احتمالا کامل تر خواهد شد و هیچ گونه نگرانی ای از این جهت نخواهید داشت. پس جای شکرش باقیست که مشکلات این ربات مربوط به نرم افزار هستند و نه سخت افزار. اما مشکل اصلی که راه حل ان هم خودتان هستید قیمت بالای این محصول است.

مکامون بهترین و لذت بخش ترین انتخاب است در صورتی که بتوانید یک جفت از ان را تهیه کنید! و این یعنی هزینه ای در حدود ۶٠٠ دلار تنها برای سرگرمی و تفریح! اگر از این هزینه باکی ندارید، شما را به داشتن تفریحی لذت بخش دعوت میکنیم!

منبع: techradar

نوشته شده توسط

دانشجوي كارشناسي ارشد ترجمه دانشگاه علامه طباطبايي. علاقه مند به رسانه و عكاسي و ويراستاري متون

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *