بررسی پرینتر Brother MFC-J6935DW
بررسی پرینتر Brother MFC-J6935DW

بررسی پرینتر چندکاره ی Brother MFC-J6935DW

نقاط قوت:

  • هزینه ­های کارکرد پایین
  • خروجی با کیفیت به همراه کیفیت نوشتاری فوق­ العاده
  • قابلیت پرینت, اسکن, کپی و فکس تا اندازه تابلوئید( نیمه­ روزنامه ­ای)
  • ظرفیت بالا کاغذی

نقاط ضعف:

  • حجیم و سنگین

مشخصه اصلی:

پرینتر Brother MFC-J6935DW توانایی پرینت, کپی, اسکن و فکس را تا اندازه تابلوئید دارا بوده و نسبت به اکثر رقبای خود هزینه­ های کارکرد پایین ­تری دارد.

پرینتر چندکاره (All-in-one) رنگیه Brother MFC-J6935DW یکی از معدود پرینترهای کوچک یا خانگی-اداری رنگی است که نه تنها پرینت, بلکه کپی, اسکن و فکس کاغذهای تا اندازه­ ی تابلوئید را برای شما انجام میدهد.

بررسی پرینتر Brother MFC-J6935DW

HP Office Jet Pro 7740 Wide format پرینتر منتخب ویراستاران, میتواند پرینت, کپی و اسکن را انجام دهد اما پرینتر ما دارای ظرفیت کاغذی بیشتر و هزینه ­های کارکردی کمتر بوده و در سرعت و بازده با آن به رقابت پرداخته و به راحتی نظر ویراستاران را جلب کند. این پرینتر بسیار شبیه به پرینتر Brother MFC-J6930DW بوده اما  مجهز به زبان پرینت PCL5 و اخطار کمبود کاغذ نیز میباشد.

مطالعه کنید: بررسی پرینتر Epson SureColor P5000 Standard Edition

با این حال مهمترین تغییر در این پرینتر ایجاد قابلیت استفاده از کاتریج رنگی مخصوص این شرکت میباشد که پرینتر MFC-J6930DW این ویژگی را دارا نبوده و در نتیجه میزان هزینه ­های استفاده از آن را افزایش داده است. همچنین شایان ذکر است که کیفیت گرافیکی پرینتر ما به میزان کمی از چیزی که در MFC-J6930DW مشاهده کردیم,بیشتر بود.

متخصص چاپ انواع برگه ­ها

تعجب ­آور نیست که پرینتری با قابلیت چاپ در انواع سایزها بزرگ و سنگین باشد.این پرینتر دورنگه(سفید و خاکستری) دارای اندازه­ ی 14.7 در 22.6 در 18.8 و وزن 51.8 پاند بوده و نیاز به یک میز یا جایگاه ویژه برای قرار گرفتن دارد.

همچنین برای حمل آن به دو نفر نیاز است. ظرفیت کاغذی بالای آن 600 ورقه بوده و به دو بخش tray 250 ورقه ­­ای و 100 ورقه ­ای تغذیه کاغذی چندمنظوره, تقسیم شده و هردو ظرفیت چاپ تا اندازه تابلوئید را دارا میباشند.

MFC-J6935DW دارای ورودی-دوطرفه خودکاربوده و میتواند بر روی هر دو طرف کاغذ پرینت کرده, و همچنین به صورت خودکار پرینت ­های دوطرفه تا سایز 11در17 را انجام دهد.

ظرفیت کاغذی آن مشابه MFC-J5930DW بوده , با این تفاوت که آن پرینتر توانایی چاپ خودکار دوطرفه اسناد تا سایز معمولی را دارا میباشد. پرینتر HP 7740 دارای ظرفیت کاغذی پایین ­تر 500 ورقه ­ای بوده و شامل دو تغذیه کننده 250 ورقه ­ای و فاقد تغذیه گر چندمنظوره است. بالاترین حد استفاده از پرینتر همانند پرینتر MFC-J6935Dw و HP 7740 ,30000 ورقه در ماه و با میزان توصیه شده 2000 پرینت میباشد.

بررسی پرینتر Brother MFC-J6935DW

پرینتر MFC-J6935DW دارای صفحه­ تخت تا اندازه تابلوئید, به علاوه­ ی تغذیه ­گر خودکار اسناد 50برگه­ ای (ADF), که قدرت پشتیبانی از اسکن,کپی و فکس اسناد تا اندازه تابلوئید را داراست, میباشد. پانل شیب­دار جلویی شامل نمایشگر لمسی 3.7 اینچی و صفح کلید عددی است.در قسمت چپ پایینی این پانل نیز درگاه ورودی USB وجود دارد.

دستگاه چندکاره با توانایی اتصال مناسب

وجود قابلت­ های اتصال مطلوب یکی از نقاط قوت MFC-J6935DW است . شما میتوانید با استفاده از کابل USB به کامپیوتر , و با اتصال بی ­سیم یا کابل شبکه به شبکه خود وصل شوید. همچنین میتواند توسط ارتباط همتا به همتا (Peer to Peer) به وسیله تکنولوژی Wi-Fi Direct به دستگاه موبایل اتصال پیدا کرده و از فناوری (NFC (Near Field Communication نیز پشتیبانی میکند.

مطالعه کنید: نقد و بررسی پرینتر کانن مدل i-Sensys MF735Cx

MFC-J6935Dw از سرویس چاپ اینترنتی google cloud نیز پشتیبانی کرده و با برنامه های اسکن و پرینت مخصوص شرکت Brother نیز کار میکند, همچنین با هردو سیستم عامل آندروید و iOS برای ایجاد ارتباط و پرینت سازگاری دارد.

بررسی پرینتر Brother MFC-J6935DW

سرعت بالا

پرینتر MFC-J6935DW در تست­ های ما سرعت کاملا خوبی نسبت به دستگاه­ های مشابه خود به نمایش گذاشت. ما سرعت آن ­را بر روی 16.5 ورقه در دقیقه(ppm) و فقط برای چاپ حروف قرار دادیم. اولین برگه 8 ثانیه طول کشید.هنگامی که از آن علاوه بر حروف برای انواع و اقسام برگه­ ها نیز مانند پی-دی-اف (PDF) , پاور پوینت (PowerPoint) و اکسل(Exel) استفاده کردیم, میانگین خوب 12.2 ورقه در هر دقیقه را به نمایش گذاشت.

کیفیت خروجی

کیفیت خروجی نیز یکی از نقاط مثبت پرینتر MFC-J6935DW با دارا بودن کیفیت چاپ حروفی عالی, گرافیک متوسط و عکس ­های خوب میباشد. کیفیت چاپ متن برای اکثر کارهای شما تا آنجایی که به طور رایج نخواهید از حروف بسیار ریز استفاده کنید, مطلوب خواهد بود.

کیفیت گرافیکی نیز برای اسناد پاور-پوینت به اندازه کافی مطلوب میباشد. در تست عکس ­ها مقدار کمی تیرگی دیده میشد. جزئیات نقاط تاریک و روشن به خوبی مشخص بود و اکثر تست­ های ما راضی کننده به نظر میرسید. همچنین به دلیل استفاده از کاتریج مخصوص شرکت Brother , هزینه ­های کارکرد این پرینتر بسیار پایین میباشد.

جایی برای ایراد گرفتن نیست!

Brother MFC-J6935DW , پرینتر منتخب ویراستارن, ارزش بسیار بالایی را برای پرینتر­های چندمنظوره فراهم میکند. مزیت­ های آن شامل سرعت بالا و خروجی با کیفیت, گزینه­ های اتصال فراوان, هزینه ­های کارکرد پایین, امکانات خوب شامل ظرفیت کاغذی بسیار زیاد, اسکنر یک و دو طرفه و قابلیت چاپ تا اندازه تابلوئید میباشد.

منبع: pcmag

نوشته شده توسط

كارشناس ارشد فيزيولوژي ورزشي، از نوجواني به زبان انگلیسی علاقمند بوده و ترجمه و تدريس انجام می دهد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *