بررسی تخصصی ساعت Nokia Go
بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

اگر سادگی معیار مهمی باشد، Nokia Go یک ردیاب ورزشی مناسب است. در حالی که مدل‌های دیگر با عملکرد بیشتری وجود دارند، این ساعت همه کاره بر خلاف قیمت پایین، عملکرد شگفت‌انگیزی دارد.

مزایا

 • خوانا و مشخص بودن
 • عمر باتری 8 ماهه
 • مقرون به صرفه

معایب

 • عدم نمایش زمان به طور پیش‌فرض
 • صفحه نمایش فاقد نور پس‌زمینه
 • تصنعات بصری حاصل از جوهر الکترونیکی E-ink
بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

شاید داشتن ساعت هوشمند و قدرت‌مند با قابلیت بالا و دارای گزینه‌هایی مانند مدل جنجالی اپل 3 و LG Watch Style جذابیت داشته باشد، اما گاهی اوقات تنها به یک ردیاب ورزشی ساده نیاز داریم.

Nokia Go ارزا‌ن‌ترین محصول شرکت و عاری از تمام ضعف‌هایی است که معمولا در ردیاب‌های کم‌هزینه مشاهده می‌شود.

ساعتGo  اساسا شبیه همان محصولی است که در سال گذشته با عنوان Withings Go منتشر شده بود اما اکنون با نام Nokia و پس از اینکه شرکت در سال 2016 از نام Willings استفاده کرد، نام تجاری جدیدی را معرفی کرد.

مطالعه کنید: نقد و بررسی تخصصی ساعت هوشمند Polar M200

Nokia Go  بی‌کیفیت نیست، اما فوق‌العاده هم نیست و از همه مهم‌تر، در دست و یا جیب شما ناپدید می‌شود. اشتباه نکنید، این یک ساعت نامرئی نیست، فقط فوق العاده راحت است و به نحوی طراحی شده که توجه شما را زیاد جلب نمی‌کند.

اعلانات را نشان نمی‌دهد و یا مکانی که باید باشید را یادآوری نمی‌کند. Go فقط به شما زمان را نشان می‌دهد و همین تنها عامل نارضایتی کاربران ورزشی است: چقدر به هدف خودتان نزدیک شده‌اید.

 

صفحه نمایش

 • صفحه نمایش کوچک با جوهر الکتریکی عملکرد محدودی دارد
 • می‌تواند هر دو مرحله شمارش گام و زمان را نمایش دهد

Nokia Go از یک صفحه نمایش دائمی مدور یک اینچی با جوهر تک‌رنگ تشکیل شده است. یک نوار سفید به اطراف این صفحه نمایش متصل است اما در هنگام استفاده از پوشش محافظ پنهان می‌شود.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

ممکن است همه چیز واضح باشد، اما این صفحه نمایش به عنوان ابزار تحلیل اطلاعات عمل می‌کند و همانطور که قبلا ذکر شد، موارد زیادی در این صفحه کوچک وجود ندارد. بنابراین، نوکیا عملکرد خود را با تعبیه یک دکمه دو برابر کرده، به طوری که با فشردن آن اطلاعات بیشتری مشاهده می‌کنید.

این روش مناسبی برای دسترسی به زمان نیست، اما تنها کنترل موجود روی دستگاه است.

طراحی و راحتی

 • می‌توانید Nokia Go را مانند یک ساعت به دست ببندید یا آن را روی لباس خود گیره کنید.
 • سبک وزن است اما مناسب علاقه‌مندان به مد نیست

صفحه نمایش با جوهر الکترونیکی بخش فشرده‌ای است که اجزای داخلی را در خود جای داده است. قسمت اصلی Go از درون ساعت یا گیره خارج می‌شود، Go ناز‌ک‌تر از یک انگشت و سبک‌تر از چند سکه کوچک است.

طرح بصری و ظاهری خاصی ندارد، اما سادگی آن در راستای هدف Go عمدی است. این طراحی ساده به Go اجازه می‌دهد تا قادر به انجام عملکردهای جالب، مانند ذخیره چشم‌گیر باتری و مقاومت در برابر آب تا عمق 50 متری باشد.

می‌توان Go را داخل یک ساعت سیلیکونی قرار داد تا ظاهر سنتی‌تر داشته باشد. بند ساعت با استفاده از یک قلاب فلزی آن را محکم و ثابت نگه می‌دارد و پس از استفاده طولانی راحت باقی می‌ماند.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بند ساعت در رنگ‌های آبی، سیاه، سبز، قرمز و زرد موجود است. بعضی از آنها به خصوص جلب توجه می‌کنند، اما برای این مقاله، از نمونه سیاه رنگ عکس گرفته‌ایم.

اگر نمی‌خواهید آن را به عنوان یک ساعت استفاده کنید، نوکیا محافظ پلاستیکی دارد که به شما امکان می‌دهد تا آن را از دید پنهان کنید. می‌توانید آن را به جیب، کفش و یا روی جاکلیدی اتومبیل خود وصل کنید.

مهم نیست که کدام محافظ را انتخاب کرده‌اید، هر کدام به اندازه کافی در برابر عناصر، سخت و مقاوم هستند. ضد آب بودن به این معناست که شما حتی می‌توانید با آن به حمام بروید.

مطالعه کنید: نقد و بررسی ساعت هوشمند هواوی Watch 2

عملکرد

 • Nokia Go عملکرد بسیار فوق‌العاده‌ای ندارد
 • به طور خودکار فعالیت‌هایی مانند شنا، پیاده‌روی و دویدن را تشخیص می‌دهد.

چند لحظه پس از راه‌اندازی، به همراه روند پیاده‌روی و زمان به شما خوش‌آمد می‌گوید.

و پس از اعمال تنظیمات در چند لحظه، تا حدودی فراموش می‌کنید که آن را به مچ دست خود بسته‌اید. ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد اما ما در آن لحظه واقعا خوشحال بودیم، زیرا این اثبات قدرت دستگاهی بود که سعی نمی‌کند با ارائه تذکرات و اعلانات مزاحم شما شود.

هنگامی که قبل از خواب می‌خواهید عملکردهای خود را ارزیابی کنید، به کمک شما می‌آید.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

Nokia Go شما را به تحرک با سرعت دلخواه تشویق می‌کند.

با شروع تحرک ، Go هم کار خود را آغاز می‌کند. در طول زمان استفاده ار این ساعت ورزشی، ما حدود دو هفته پیاده‌روی، کمی دویدن و البته خواب را تجربه کردیم. بر خلاف دیگر ساعت‌ها، Go به جز فعالیت‌های رایج، هیچ حرکتی را زیر آفتاب ردیابی نمی‌کند.

به طور کلی ردیابی آن به خوبی کار می‌کند. گام‌شماری به اندازه ردیابی خواب دقیق است. این برنامه بعد از رسیدن شما به هدف پیاده‌روی کارهای بیشتری به عنوان پاداش برای شما انجام می‌دهد تا اینکه نماد مرکز ساعت را به شکل ستاره تغییر دهد، اما معیارهای خواب بسیار دقیق است.

مطالعه کنید: بررسی تخصصی ساعت هوشمند Gear Sport سامسونگ – Samsung Gear Sport

صفحه نمایش پیشرفت شما را با قرار دادن نشانگرهای تیک در اطراف مرز صفحه نشان می‌دهد. هنگامی که تیک یک دایره کامل ایجاد کند، به هدف خود رسیده‌اید و علامت پیاده‌روی به یک ستاره تبدیل می‌شود. برخی ممکن است از عدم بازخورد مثبت برای دستیابی به هدف خود شکایت کنند اما آیا یک حرکت ساده تفننی به پاداش زیادی نیاز دارد؟

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

روند ردیابی ساده است، اما بررسی زمان پیچیده تر از آن است که باید باشد. ممکن است از این که به شما اجازه نمی‌دهد عملکرد زمانی را به عنوان صفحه پیش‌فرض تنظیم کنید احساس ناامیدی کنید. برای مشاهده زمان، باید روی صفحه نمایش را فشار دهید. صفحه ساعت به صورت خودکار پس از حدود پنج ثانیه به صفحه ردیابی هدف تغییر می‌کند.

اما برنامه Nokia Health Mate به کاربران اجازه می‌دهد که زمینه رنگ را بین نور و تاریکی تنظیم کنند. هر کدام از آنها به نظر بسیار جسورانه هستند و باید یکی را براساس سلیقه شخصی انتخاب کنید.

رابط کاربری و برنامه

 • Nokia Health Mate برنامه‌ای با کاربرد آسان است و جزئیات را به وضوح نمایش می‌دهد.
 • شما اغلب باید این برنامه را اجرا کنید زیرا نوکیا به خودی خود موارد زیادی نمایش نمی‌دهد.

شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن سیستم عامل گوشی‌های هوشمند با ردیاب ورزشی نوکیا کار کنید. اگر شما یک تلفن با سیستم عامل iOS 8 یا Android 4.3 یا نرم افزار بالاتر دارید، می‌توانید آن را به برنامه Nokia Health Mate متصل کنید.

یکپارچگی برنامه ثالث مسئله بزرگی برای افراد بسیار فعال در تناسب اندام است. خوشبختانه، برنامه Health Mate ناامیدتان نمی‌کند. این برنامه با Apple Health، Google Fit، MyFitnessPal و RunKeeper سازگار است.

برای راه‌اندازی Go، به برنامه Nokia Health Mate نیاز دارید. این همان برنامه‌ای است که محصولات دیگر مانند Nokia Steel و Nokia Steel HR را مدیریت می‌کند.

اگر مایلید به معیارهای دقیق و کامل خود توجه داشته باشید، به دلیل طراحی بصری و سهولت کاربری موجود در آن،‌ برنامه همراه نوکیا بسیار مفید عمل خواهد کرد.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

در حالی که همگام‌سازی Go با این برنامه کمی طول می‌کشد اما ارزش دیدن تجزیه و تحلیل واضح و دقیق از فعالیت‌هایتان را دارد.

صفحه اصلی برنامه تجزیه و تحلیل روزانه و هفتگی گزارشات را برای بازخورد شخصی آسان می‌کند. اما اگر در رقابت با دوستان هستید، در اینجا نوکیا شما را پوشش می‌دهد.

رتبه‌بندی به شما این امکان را می‌دهد که در مقایسه با همراهان خود ببینید چه کسی می‌تواند بیشتر پیاده‌روی و دوندگی کند، بخوابد و یا بیشتر شنا کند.

عمر باتری

 • باتری Nokia Go به مدت هشت ماه بدون شارژ دوام دارد.
 • هنگامی که شارژ آن تمام می‌شود، باید باتری ساعت را جایگزین کنید.

خوشبختانه برخلاف ساعت‌های ورزشی که عمر باتری کمی دارند، این مشکل در Nokia Go مشاهده نمی‌شود.

آیا صفحه نمایش کارآمد با جوهر الکترونیک تمامی اعتبار را کسب می‌کند یا به طور کلی فقط قابلیت محدودی از Go است، پس نمی‌توانید به یک باتری که هشت ماه دوام دارد ایراد بگیرید.

عمر باتری در مدل Nokia Steel طولانی است و چنین ویژگی مشابهی را در محصولات مانند Moov Now نیز دیده‌ایم.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

Nokia Go یک ردیاب ورزشی در ساده‌ترین شکل آن است و برای چنین عملکردهای بسیار ساده، دستگاه قدرت‌مندی است. در مقایسه با بسیاری از ردیاب‌های ورزشی دیگر، Nokia Go کار زیادی انجام نمی‌دهد.

در حالی که بسیاری از دستگاه‌های مشابه، عملکرد قوی‌تر و موفقیت‌آمیزی در ارائه یک تجربه خوب و مطلوب دارند، نوکیا به تعادل‌سازی بیشتری نیاز دارد.

کاربران ویژه

Nokia Go یک رویای ساده‌گرایانه است. صفحه نمایش با جوهر الکترونیکی، همراه با رنگ یکپارچه، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد و مزاحم فعالیت های زندگی روزمره و خواب شما نمی‌شود.

کار خیلی بزرگی انجام نمی‌دهد، اما آنچه را که باید به آسانی انجام می‌دهد. این ساعت یکی از روش‌های مقرون به صرفه برای کنترل و نظارت بر روند دویدن، خوابیدن و شنا کردن است.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بزرگترین نقطه قوت Go قابلیت تبدیل به ساعت یا گیره است. طراحی ناهموار و ضد آب به این معنی است که می‌توانید هر چیزی را به طرف آن پرتاب کنید. حالا چرا نمی‌خواهید این دستگاه هیجان‌انگیز و کوچک را روی مچ دست خود نشان دهید؟

آیا باید آن را بخرید؟

در حالی که Go می‌تواند به طراحی صیقلی، ساده و سهولت کاربری برسد، باید برخی مسائل را یادآوری کرد.

Go اطلاعات کمی ارائه می‌دهد. بیشتر ساعت‌های ورزشی شما را از چک کردن گوشی خود برای کنترل اطلاعات بی‌نیاز می‌کنند اما Nokia Go چنین نیست.

صحبت از صفحه نمایش Go که باشد، این دستگاه اثبات می‌کند که استفاده از جوهر الکترونیکی در ساعت ورزشی یک کاربرد هوشمندانه اما از لحاظ فن‌آوری ناقص است. مزایایی مانند عمر باتری طولانی هشت‌ماهه و قابلیت خوانایی دارد. اما در تعویض بین صفحه نمایش معمولا عناصر بصری صفحه نمایش قبلی مشاهده می‌شود و فاقد نور پس زمینه است، بنابراین در شب نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

بررسی تخصصی ساعت Nokia Go

در نتیجه Nokia Go یک ردیاب کامل ورزشی مناسب افرادی است که نیازهای کاملا ساده‌ای دارند. این ساعت قصد ندارد در روش زندگی شما انقلاب ایجاد کند یا اعلانات بی‌شماری را به شما منتقل کند.

اما در بازاری که سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنند متحولانه باشند، Go مانند یک نفس تازه درهوایی است که در آن سعی می‌کند ردیاب بسیار محکم، قابل اعتماد و بادوام باشد که نسبت به رقبایش قیمت کم‌تری دارد.

رقابت

آیا فکرمی‌کنید Nokia Go یک ردیاب ورزشی مناسب برای شما نیست؟ به دو نمونه جایگزین اشاره می‌کنیم.

Moov Now

حتما Moov Now را دوست خواهیم داشت چون مقرون به صرفه است و م نسبت به Nokia Go کارهای بیشتری انجام می‌دهد و قادر به ثبت اطلاعات دقیق‌تر ورزشی و کمی گران‌تر ازGo Nokia است.

فاقد صفحه نمایش است، اما این بدان معناست که عمر باتری بیشتری نیز خواهد داشت.

Xiaomi Mi Band 2

یکی دیگر از ساعت‌های جالب و سرگرم‌کننده‌ای که در بازار وجود دارد و دارای یک صفحه نمایش LED در جلو است، به طوری که شما به راحتی می‌توانید تمام آمار روزانه خود را مشاهده کنید.

شاید یکی از ویژگی‌های برجسته Mi Band 2 این است که برخلاف Nokia Go می‌تواند ردیابی ضربان قلب را کنترل کند. با این حال، عمر باتری آن به اندازه ردیاب نوکیا نیست.

منبع: techradar

نوشته شده توسط

فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه سراسری اراک. زمینه اصلی فعالیت های من در حوزه توریسم و گردشگری و ترجمه در مجلات اینترنتی است

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *