روابط عمومی در شرکت ها

چرا وجود یک روابط عمومی قدرتمند در شرکت ها ضروری است؟

عوامل گوناگونی در موفقیت و پیشرفت شرکت ها دخیل هستند اما در این میان هرگز نباید نقش مهم روابط عمومی را در این عرصه فراموش کرد. به ویژه شرکت ها و ارگان های کوچک می توانند با استخدام تولیدکنندگان محتوای حرفه ‌ای، شانس دیده شدن خود را بیش از گذشته در رسانه‌ ها افزایش دهند.

در واقع تبلیغات و بازاریابی، مواردی هستند که میتوانند بعد از ساخت طرح یک کسب ‌وکار مد نظر قرار گرفته شده و بسیار تاثیرگذار باشند.

بسیاری از افراد متخصص و باتجربه توصیه می‌کنند اگردر مواقعی هم که بودجه‌ی کافی برای تبلیغات گسترده وجود نداشت، تمرکز بر روی بهبود روابط عمومی شرکت گذاشته شود. برای تقویت روابط عمومی راه های زیادی وجود دارد که در این میان رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا می کنند.

روابط عمومی در شرکت ها

در ادامه چند روش برای تقویت روابط عمومی شرکت‌ها آورده شده است:

۱- شناسایی شبکه‌های اجتماعی

همانطور که می دانید نقش شبکه‌های اجتماعی این روزها در روابط عمومی شرکت ها بسیار تاثیرگذار است. کارکنان مربوطه باید لیستی از تمامی بازخوردهای شبکه هایی که با اکانت شرکت ساخته شده است را جمع آوری نموده و گزارش عملکرد هر یک را به طور کامل یادداشت نمایند. سپس تمامی پیشنهادات و انقادات مثبت و منفی را در نظر گرفته و در برنامه ریزی های آینده شرکت لحاظ نمایند. در مرحله بعد سعی نمایند تا ارتباط خود را با کاربران و مشتری‌ها نزدیکتر نموده و هیچ کدام از سوال های آنها را بدون پاسخ نگذارند.

۲- تعریف فعالیت های شرکت

نکته بسیار مهم معرفی تمامی شبکه های اجتماعی شرکت در صفحه‌ی اول وبسایت و لینک دادن به آنهاست. همچنین باید یک توضیح کامل در مورد فعالیت های کاری آماده شود و در بخش های توضیحات شبکه های اجتماعی وارد شود، برای توضیحات کاملتر نیز به صفحه اصلی وبسایت لینک شود. وارد کردن اطلاعات تماس هم یکی دیگر از نکات حائز اهمیت می باشد.

۳- تهیه لیستی از رسانه‌های محلی

هر ارگان و شرکتی باید لیستی از تمامی رسانه‌های کاربردی اطرافش را تهیه نموده تا بتواند اتفاقات خوب و هیجان انگیز رخ داده در شرکت را در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر نماید. اگر برخی خبرها از طریق این وب‌سایت‌ها یا رسانه‌های خبری پوشش داده شود روند تبلیغات برند بسیار موفقیت آمیز پیش خواهد رفت.

۴- شناسایی رسانه‌های مرتبط با صنعت شرکت

امروزه تقریبا تمامی شرکت ها، سایت، مجله، رسانه و یا پادکست مرتبط با خود را شناسایی می کنند تا بتوانند جدیدترین اخبار حوزه‌ی مربوطه خود را از این طریق با افراد علاقه‌مند در میان بگذارند. بنابراین بسیار خوب است که لیستی از این رسانه‌ها تهیه نموده و هرچند مدت یکبار مطالبی مرتبط با حوزه‌ی فعالیت شرکت را با نام برند آن منتشر نمایید.

۵- استخدام یک نویسنده‌ی خبره

متن و پست‌ هایی که در قسمت وبلاگ سایت و سایر رسانه‌ ها منتشر می‌شوند بسیار تاثیرگذار هستند پس بهتر است فردی با مهارت لازم این کار را انجام دهد که آشنایی کامل در زمینه صنعت شرکت داشته باشد تا بتواند محتوای تاثیرگذاری مرتبط با آن خلق نماید.

منبع: inc

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *