تفاوت برنامه جدید تلگرام X در مقایسه با نسخه اصلی تلگرام

با عرضه تلگرام X ، بسیاری از کاربران کنجکاو هستند بدانند این نسخه جدید چه تفاوتی با نسخه اصلی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت خلاصه این نسخه جدید را بررسی کنیم.

نکته مهمی که باید در مورد تلگرام بدانید این است که این برنامه یک نرم افزار متن باز است بطوری که هرکمپانی و یا شخصی می تواند آن را بر اساس رابط های کاربری متفاوت و سلایق مختلف تغییر داده و عرضه نماید. همانند نسخه های متعددی که تا به امروز شاهد آنها بوده ایم. موبوگرام، تلگرام فارسی، پلاس، تلگرام پلاس، تلگرام تاک و… مواردی هستند که با رابط کاربری تقریبا متفاوتی عرضه شده اند.

و اما تلگرام X نیز که تا همین اواخر با نام دیگر Challegram شناخته میشد، اکنون به عنوان یک کلاینت رسمی از سمت تلگرام شناخته شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. پیش از این هم تلگرام در وبسایت رسمی خود از یک نرم افزار با نام Unigram بعنوان یک کلاینت غیررسمی برای ویندوز، رونمایی کرده بود.

باید گفت که تلگرام X دستاورد خیلی جدیدی را به همراه ندارد و تنها از لحاظ ظاهری و سرعت، اندکی با نسخه اصلی تلگرام متفاوت است.

تلگرام X

به طور کلی می توان گفت که تلگرام X به دلیل بهینه سازی نسخه اصلی برای پردازنده های 64 بیتی، سرعت بالاتری دارد و همچنین از یک رابط کاربری بهتر برخوردار است.

در این نسخه جدید برخی از امکانات همانند حذف پاپ آپ های حبابی که پیغام ها در آن قرار می گیرند و همچنین حالت شب، برای برخی از کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در بخش پخش کننده موزیک نیز تغییراتی اعمال گشته است که می تواند قابل توجه باشد. همچنین امکان مشاهده محتویات یک چت یا کانال بدون باز کردن آن نیز برای کاربران فراهم شده است. در واقع این قابلیت به شما اجازه خواهد داد که با نگاه داشتن انگشت خود بر روی یک چت یا کانال یا گروه درمدت چند ثانیه، محتویات آن را بدون Seen شدن تماشا کنید.

در مجموع می توان اظهار داشت که تلگرام X هم همانند نسخه اصلی کاملا امن و قابل اطمینان است با این تفاوت که امکانات شخصی سازی بیشتری نسبت به نسخه اصلی دارد.

بنابراین این نسخه جدید برای افرادی که می خواهند بیش از یک اکانت تلگرام بر روی موبایل خود داشته باشند، بدون شک بهترین و امن ترین خواهد بود.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *