پرفروش ترین برند گوشی - سامسونگ

شرکت سامسونگ لقب پرفروش ترین برند گوشی را به خود اختصاص داد

شرکت موفق سامسونگ را تمامی ما با محصولات متنوع آن می شناسیم. این کمپانی که سالانه گوشی های هوشمند بسیاری را در محدوده های قیمتی متفاوت تولید و روانه بازار می کند، ازطرفداران زیادی برخوردار است. بنابراین شاید تعجب برانگیز نباشد که برند سامسونگ به عنوان پرفروش ترین تولید کننده گوشی سال 2017 انتخاب شده باشد.

بر اساس گزارشی که شرکت بین المللی داده ها و تحلیل استراتژی مبنی بر میزان فروش جهانی گوشی های هوشمند برای سه ماهه چهارم و کل سال 2017 منتشر کرده، نتایج جالبی بدست آمده است.

پرفروش ترین برند گوشی - سامسونگ

با توجه به اینکه اپل در سه ماهه چهارم سال 2017 موفق به فروش 77.3 میلیون آیفون شده و بالاتر از تمامی برندها قرار گرفته، اما سامسونگ لقب پرفروش ترین برند گوشی در سال 2017 را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرده است. این شرکت موفق کره ای موفق شده است که در سال 2017، 317 میلیون گوشی را به فروش برساند.

در این لیست آماریِ منتشر شده، شیائومی در بازه زمانی ماه اکتبر تا دسامبر 2017 موفق به فروش 27.8 میلیون گوشی شده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته رشد تقریبا دو برابری را تجربه کرده است. درواقع این برند در سه ماه منتهی به پایان سال 2016 موفق به فروش 14.9 میلیون گوشی شده بود.

درواقع تنها فروش شیائومی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2016 افزایش داشته و 4 برند دیگر کاهش فروش را تجربه نموده اند.

و اما کمپانی بزرگ سامسونگ که لقب پرفروش ترین برند گوشی در سال 2017 را در پرونده افتخارات خود گنجانده، موفق به کسب سهم 21.1 درصدی از این بازار شده است و به دنبال آن شرکت اپل 14.3 سهم بازار را در اختیار دارد. در همین راستا شرکت های هواوی، اوپو و شیائومی به ترتیب با سهم 10.1، 7.8 و 6.1 درصدی در مقام های بعدی جای دارند.

نکته ی قابل توجه این است که میزان فروش کلی گوشی های هوشمند در سال 2017 برابر با 1507.5 میلیون دستگاه بوده که تقریبا با آمار منتشر شده برای سال 2016 یکسان بوده است. بنابراین از این موضوع می توان نتیجه گرفت که بازار گوشی های هوشمند تقریبا اشباع شده است.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *