5 راهکار هوشمندانه برای موفقیت

5 راهکار هوشمندانه که می تواند موفقیت شما را تضمین کند

هر فرد بالغ به طور روزانه تصمیمات زیادی را در ذهن خود گرفته و ممکن است به مسائل زیادی فکر کند. حال اگر این فرد بتواند تصمیمات خود را به صورت هوشمندانه عملی سازد، میتواند موفقیت های زیادی را برای خود به ارمغان آورد.

البته باید گفت شرایط زندگی ممکن است مشکلات زیادی را در راه رسیدن به این تصمیمات رقم زند. از سوی دیگر نیز افراد تسلط کاملی بر روی محیط پیرامون خود ندارند. پس اگر شخصی با درایت کافی در چنین شرایطی به تصمیمات صحیح خود جامه عمل بپوشاند، می تواند به موفقیت های زیادی دست یابد و زندگی خود را سروسامان بخشد.

نکته مهم این است که افراد بتوانند با انتخاب های درست خود از میان گزینه‌های موجودی که در ذهن دارند، روند موفقیت را در زندگی خود با شیب تندتری دنبال کنند و از تاثیر آن بر تمامی جهات زندگی خود لذت ببرند.

5 راهکار هوشمندانه برای موفقیت

پس شما هم باید همانند افراد هوشمند با انتخاب اولویت‌های مناسب در هر ساعت از زندگی، شرایط را به نفع خود تغییر داده و از نتیجه آن لذت ببرید. در ادامه چند راهکار آورده شده که بهتر است آنها را در طول زندگی خود عملی سازید:

۱- هرگز برای خود احساس تاسف نکنید

متخصصان بر این عقیده هستند که تفاوت انسانهای عادی با افراد موفق در زمانی است که آنها برای تاسف خوردن به حال خود، از دست می‌دهند.

باید همانند انسان های موفق بعد از هر شکستی، بازهم امیدوار بود، دوباره بلند شده و از گذشته عبرت گرفت. گذشته و باخت را به دست فراموشی سپرد و به جای تاسف خوردن به حال خویش، دوباره تلاش کرد. ضرب المثل خوبی در این راستا وجود دارد که می گوید: «گذشته‌ها گذشته». پس سعی کنید از این جمله معنی دار درس بگیرید و به راه خود ادامه دهید.

۲- افراد مثبت را در اطراف خود جمع کنید

تجربه بشر نشان داده که ذهن انسان بیشتر بر روی تجربیات بد تمرکز دارد تا خاطرات خوب و مثبت. در واقع این موضع یک مکانیزم دفاعی است که از ابتدای پیدایش انسان در او شکل گرفته تا از خطرات پیرامون خود آگاه شده و با آن مقابله کند. این مساله تا به امروز هم ادامه داشته و شدت آن در افراد گوناگون، متفاوت است. پس باید گفت که این موضوع بسیار خطرناک است و افراد منفی باف که همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند در واقع استرس را با خود همراه می کنند و مانع سلامتی و همچنین خوشبختی خود می شوند.

بنابراین اگر برای موفقیت گام برمی دارید، از همکاران و دوستان منفی باف فاصله بگیرید و افراد مثبت اندیش، مهربان، با انگیزه و حمایت کننده را جایگزین آنها نمایید.

۳- ابتکار عمل داشته باشید

این نکته را هرگز نباید فراموش کنید که، افراد موفق و هوشمند هرگز منتظر نمی مانند که موقعیت‌ها و فرصت‌های مناسب به سوی آنها حرکت کند، بلکه آنها ریسک نموده و با تلاش و اشتیاق زیاد به سراغ فعالیت های مثبت حرکت می کنند تا روز بروز به هدف اصلی شان نزدیک تر شوند.

بنابراین باید برای رسیدن به اهدافتان خود ابتکار عمل را به دست گیرید و سرنوشتتان را با دستان خود رقم بزنید، در این صورت است که می توانید بهترین نتایج را کسب نمایید.

۴- بیشتر گوش فرا دهید

بهترین راه این است که همیشه به تجربیات و سخنان با ارزش اطرافیانتان گوش دهید تا عمق و معانی موجود کلام آنها را دریابید و ارتباطتان را با آنها قوی تر کنید.

۵- در هر شرایطی از زندگی لذت ببرید

باید همیشه در لحظه زندگی کنید. بهتر است نگاهی به افراد همیشه خوشحال بیاندازید. آنها همیشه سعی میکنند تا از هر اتفاقی لذت ببرند. آنها همیشه شادی خود را با دیگران تقسیم می کنند چرا که معتقدند این خوشحالی به شدت سرایت می کند. همانطور که می دانید امکان ندارد که شما چند ثانیه به خندیدن فردی خیره شوید و لبخندی بر لبتان نقش نبندد. بنابراین باید تلاش کنید تا خلق و خوی این افراد را دنبال کنید، از زندگی لذت ببرید و آن را با دیگران هم تقسیم کنید.

منبع: vitrino

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *