شارژ موبایل در شب
شارژ موبایل در شب

چرا نباید گوشی موبایل خود را در طول شب شارژ نمایید

همانطور که شب ها به خواب عمیق فرو می روید و بدنتان برای فعالیت در روز بعدی تجدید قوا می کند، پس چرا برای باتری گوشی نباید همچین موضوعی کارایی داشته باشد.

در هنگام شب و زمانی که شما به خواب فرو میروید، اگر موبایل شما به شارژ متصل باشد، باتری آن تا یک یا دوساعت شارژ شده و زمانی که سوخت مورد نیاز خود را تکمیل کرد، شارژ شدن آن توسط نرم افزار دستگاه پروسه شارژ متوقف می شود.

این کار باعث می شود که شارژ بیش از حد به باتری گوشی تان آسیب وارد نکند. با این حال اگرچه فرایند شارژ متوقف می شود اما نرم افزار نمی تواند از افزایش حرارت باتری جلوگیری کند. بنابراین اگر موبایل شما درهنگام شارژ درون قاب مخصوص خود و یا زیر بالش قرار گرفته باشد، ممکن است به مرور زمان باتریش کارایی خود را از دست بدهد.

اگر تا مدت زمان یک سال دائماً حرارت گوشی شما به 40 درجه سانتی گراد برسد، باتری آن تنها قادر خواهد بود که تا 65 درصد از ظرفیت کامل خود شارژ شود. بنابراین اگر این روند ادامه یابد و موبایل شما در عرض سه ماه به دمای 60 درجه سانتی گراد برسد، 40 درصد از ظرفیت باتری خود را از دست خواهد داد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، بهینه ترین حالت ممکن این است که باتری دستگاهتان مابین 40 الی 80 درصد شارژ شود.

پس به یاد داشته باشید که میانه های ظهر و ساعات پیش از خواب یکی از مناسب ترین زمان هایی است که می توانید گوشی خود را شارژ نمایید.

در واقع شارژ کردن گوشی موبایل در طول شب، امکان پایش میزان شارژ را از بین برده و راهی به جز شارژ دستگاه در این بازه زمانی نخواهید داشت. بنابراین از این که هیچ عاملی سبب افزایش حرارت آن نمی شود، اطمینان حاصل نمایید.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *